LHV kasvatab portfelli laenude arvelt, uutest pankadest konkurentsi ei pelga ({{commentsTotal}})

{{1486449562000 | amCalendar}}

LHV Group teenis mullu 19,9 miljonit eurot puhaskasumit, mis on 5,1 miljonit eurot rohkem kui 2015. aastal ja annab LHV aktsionäridele kuuluva omakapitali aastaseks tootluseks 20,7 protsenti.

Panga aastakasum ulatus 13,2 miljoni euroni, varahalduse kasum 6,1 miljoni euroni ja Leedu äriüksuse kasum 1,9 miljoni euroni. Ärimahtude kasvu osas kasvasid konsolideeritud laenud aastaga 31 protsenti, klientide hoiused 26 protsenti ning hallatavate fondide maht 71 protsenti, teatas LHV.

LHV Groupi konsolideeritud laenuportfell kasvas aasta lõpuks 538 miljoni euroni. Konsolideeritud hoiused kasvasid 777 miljoni euroni. LHV poolt juhitud fondide maht kasvas 974 miljoni euroni.

"Kogu aasta tulemust ja kasumit toetas klientide kõrge aktiivsus, tugev krediidikvaliteet ja lisandunud tulud seoses Danske Capitali omandamisega," AS-i LHV Group juhataja Madis Toomsalu.

LHV väljavaade käesolevaks aastaks on Toomsalu sõnul hea. "Näeme kasvuvõimalusi kõigis oma olulisemates segmentides," märkis ta.

Panga klientide koguarv ületas aasta lõpuks 112 000 klienti.

LHV juhid tutvustasid 2016. aasta majandustulemusi ja 2017. aasta finantsplaani:

LHV Group juhataja Madis Toomsalu ütles, et pangal oli väga edukas IV kvartal ning klientide aktiivsus kõrge. Omakapitali tootlus oli suurusjärgus 20 protsenti.

Grupi omatulud olid 13,6 miljonit eurot, nii intressi- kui teenustasutulud näitasid kasvu. Ligi 500 000 tuli miinust võlakirjaportfellide tootluse vähenemisest.

Lisaks tuludele kasvasid ka kulud.

Peamiselt mõjutasid tulemusi ühekordsed tegevused.

Laenud klietidele kasvasid tugevas tempos, hoiused kasvasid mõnevõrra vähem.

Rahule jäädi ka fondide mahuga.

Kasvanud kliendibaasilt oodatakse jätkuvat kasvu. Aastaga kasvas klientuur 7300 võrra 112 000 kliendini.

Hoiused kasvasid 30 miljonit eurot. Kasv tuli nõudmiseni hoiustest, tähtajalised hoiused vähenesid.

IV kvartalis oli ajaloo kiireim laenumahtude kasv. Peamiselt kasvasid laenud ettevõtetele, teiseks kodulaenud, millega pank oktoobris turule tuli. Samuti on kasvanud väikelaenud, mis on panga jaoks hea intressiga toode.

Krediidikvaliteet on püsinud tugev, provisjone on tehtud vähe, selgitas panga juht Erkki Kilu. 

Fondide maht kasvas kvartaliga 37 mijonit eurot, jõudes 974 miljoni euroni.

II samba aktiivsete klientide arv kasvas 180 000-ni. Veebruarist alanesid II samba haldustasu määrad keskmiselt 19 protsenti. Maikuus liidetakse sarnase strateegiaga pensionifondid.

Aasta lõpus tehti LHV Groupile aktsiakapitali vähendamisest tulenev väljamakse 2,7 miljonit eurot.

Prognoos: laenuportfell kasvab hoiuste arvelt

Hoiuste ja laenuportfelli kasvuks prognoositakse alanud aastal ligi kümme miljonit eurot kuus.

Neto intressitulude kasv saavutatakse laenumahtude kasvu arvelt. Plaan ei eelda täiendavat kapitaliseerimist, kulu-tulu suhe langeb jätkuvalt. Laenude ja hoiuste suhe jääb konservatiivsele tasemele.

2017. aasta tuludeks prognoosib pank 40,2 miljonit eurot, mis on 23 protsenti suurem kui möödunud aastal. Kulud kasvavad 18 protsenti, jõudes 20,8 miljonini.

Puhaskasumiks prognoositakse 16,1 miljonit eurot, mis kasvab aasta võrdluses 22 protsenti.

Ärimahtudest kasvavad nii kliendihoiused (+16 protsenti) kui laenumahud (+24 protsenti).

Varahalduses prognoositakse tulude kasvuks viis protsenti, kulud vähenevad neli protsenti ning puhaskasum langeb viis protsenti, 5,9 miljoni euroni.

Klientide arvule prognoositakse kerget kasvu.

Emaettevõttele plaanib varahaldus maksta dividende 5,1 miljonit eurot, aktsiakapitali vähendatakse 5,3 miljonit eurot, mida võimaldab uus regulatsioon.

Grupi eesmärgiks on kasumlik kasv, tuludelt oodatakse suuremat kasvu.

Grupi puhaskasumiks prognoositakse 21,8 miljonit eurot. Tulude prognoos kokku on 59,7 miljonit eurot ja kulude prognoos 32,2 miljonit eurot.

Grupis peaksid kasvama nii klientide hoiused (+13 protsenti), kliendilaenud (+30 protsenti) ja fondide maht (+19 protsenti).

Kui mõni prognoosinumber muutub üle kümne protsendi, antakse sellest ka teada.

Grupp plaanib maksta dividende.

Kilu: muutused pangaturul meie strateegiat ei muuda

Tänavu on Eesti panganduses toimumas olulised muutused: II kvartalis jõuab lõpule Nordea ja DNB panga ühendamine, samuti asub oma uut strateegiat rakendama Krediidipanga ja Coop jaeketi ühine pank.

Ehkki Nordea ja DNB ühendpanga strateegiat pole avalikkusele veel tutvustatud, usub Kilu, et mõlemad pangad on piisavalt erinevad, et LHV-le nad nende segmendis olulist konkurentsi ei paku.

"Eks igal pangal on oma kliendigrupp, kellele ta keskendub. Võib-olla LHV-l Nordea-DNB ja Coopi puhul on need natuke erinevad, me tõenäoliselt ei lähe päris ühte ja sama klienti püüdma. Meie oleme selgelt keskendunud kasvule, uute klientide saamisele, uute toodete-teenuste tegemisele," selgitas Kilu peamisi erinevusi.

Iseäranis Nordea ja DNB puhul näeb ta, et tänavu nad kasvule orienteeruda ei jõua.

"Teades, mida Erkki Raasuke tegema läks, siis mul on tunne, et see fookus on neil natukene kahe panga ühendamises nii Eestis, aga ka Lätis ja Leedus, kus nad on oluliselt suuremad ja kus see tegevus on oluliselt keerulisem, nii et ma arvan, et väga palju auru läheb sellele, kuidas need kaks organisatsiooni kokku panna."

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: ERR/BNSSteve Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkujaks.Steve Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkujaks.
Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkuma sunnituks

Viimastel kuudel on ametist lahkunud mitu Valge Maja ametnikku ning peastrateeg Steve Bannon ei pruugi nende seas viimaseks jääda. USA meedia hinnangul on vangerdused samm traditsioonilisema Valge Maja poole.

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

Ruja proovRuja proov
Kirglik Ruja proovisaalis: pidev nääklemine ja vaidlemine väsitab

20. augustil on põhjust pidutseda, sest Eesti iseseisvuse taastamisest möödub 26 aastat. Et peost saaksid osa kõik eestimaalased, teeb ETV vastuvõtult ka teleülekande, kus musitseerib vaid üheks õhtuks kokku tulev ansambel Ruja. 

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.