Peep Kala ja Urmas Oru lahkuvad Eesti Meediast, töö saab Hanno Tomberg ({{commentsTotal}})

{{1486551412000 | amCalendar}}

Eesti Meedia käivitas meediaäri konsolideerimise protsessi, mille käigus ühendatakse kõik meediaettevõtted: sellega seoses lahkuvad ametikohalt Postimees Grupi juhatuse esimees Peep Kala ning Kanal 2 juhatuse esimees Urmas Oru. Ettevõtte juhatuse esimehe Sven Nuutmanni sõnul ei ole neil Kalale ega Orule ühtki etteheidet.

Kolmapäevast asus Eesti Meedia sisu- ja programmidirektorina tööle Hanno Tomberg.

Tombergi ülesanneteks on Eesti Meedia kontserni Eestis tegutsevate üksuste, nende hulgas telekanalite, raadioprogrammide, ajalehtede, uudisteportaalide ja uudisteagentuuri BNS sisu- ja programmivaldkonna juhtimine.

Sven Nuutmann ütles ERRile, et ettevõttel ei ole Orule ega Kalale ühtki etteheidet ning küsimus on puhtalt juhtimise efektiivsemaks muutmises, et tagada paremat meediaettevõtete koostööd.

"Seetõttu me kõike omavahel ühendame ja reaalselt muutub läbi ühendamise see, et juhtimistasandeid jääb vähemaks, juhte ja administratiivset tegevust jääb vähemaks, et saaks jätkuvalt teha maksimaalselt head ajakirjandust," kinnitas ta.

Küsimusele, kas Eesti Meedial on lähiajal veel personalimuudatusi tulemas, vastas Nuutmann, et nad püüdsid avalikkust teavitades väga konkreetsed olla ning kõik olulised muudatused uuenevas Eesti Meedias on tänaseks välja öeldud - Tomberg liitub ja kaks tippjuhti lahkuvad.

Eesti Meedia juhatusse jääb nüüd kaks liiget. "See on selline otsus ja meil ei ole kunagi olnud plaanis ka juhatust laiendada, ega juhatuse liikme staatus ei anna ju otseselt juhile mitte midagi juurde," kommenteeris Nuutmann asjaolu, et Tombergist Eesti Meedia juhatuse liiget ei saa.

Peep Kala ei pidanud oma lahkumist ootamatuks ja selgitas, et tema ülesanne oli viia läbi Ühinenud Ajalehtede ja Postimehe liitumine Postimees Grupiks ning kõiki tugistruktuure reformida. "See töö sai valmis. Nüüd läheb edasi järgmine etapp ja minu töö on tehtud," nentis Kala.

Eesti Meedia liidab tütarettevõtted

Nuutmann saatis kolmapäeval Eesti Meedia töötajatele kirja, milles teavitas muudatustest. "Järgmisel nädalal sõlmitakse AS-i Postimees Grupp ja BNS Group OÜ ühinemisleping AS-iga Eesti Meedia ning seejärel ühinevad AS-iga Eesti Meedia AS Kanal 2, AS Trio LSL, Raadio Elmar OÜ," kirjutas ta. "White Wizard OÜ ning Meediasüsteemid OÜ ühinemisleping AS-iga Eesti Meedia sõlmitakse homme."

"Muudatuse eesmärgiks on juhtimise efektiivsemaks muutmine ja parema koostöö saavutamine meie erinevate meediakanalite vahel," seisis kirjas. "AS-i Eesti Meedia juhatuse liikmetena jätkavad Sven Nuutmann ja Jaanus Kõusaar."

Eesti Meedia uudistejuhiks saab Lauri Hussar

Peale ümberkorraldusi Eesti Meedia kontsernis hakkab ettevõtte uudistejuhina tööle Lauri Hussar, kellele hakkavad alluma kontserni uudistetootmisüksused.

Hussar hakkab lisaks Postimehe peatoimetajale olema Eesti Meedia uudistejuht, ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann BNS-ile. Tema juhtida ja koordineerida jäävad ka BNS-i peatoimetaja Kalev Korv ja Kuku raadio peatoimetaja Hindrek Riikoja, märkis Nuutmann.

Meelelahutustoimetuse juhiks saab Nele Laev, kes muuhulgas hakkab juhtima nii tele- kui ka raadiojaama Myhits kui ka teisi kontserni meelelahutuspakkumisi, rääkis Nuutmann. Kanal 2 ja Kanal 11 juht ei ole veel selge, lisas ta.

Tomberg ootab põnevusega

Hanno Tomberg ütles, et ootab põnevusega võimalust töötada Eesti ja Baltimaade suurimas meediakontsernis. "Minu eesmärk on saavutada suurem koostöö Eesti Meedia eriilmeliste meediatoodete – ajalehed, televisioon, raadio ja online – vahel,” ütles Tomberg.

“Eesti Meedia kontserni nurgakivideks on 160 aasta vanune Eesti suurima lugejaskonna ajaleht Postimees ning selle uudisteportaalid, samuti suurima vaadatavusega telekanal Kanal 2, Kuku raadio ja uudisteagentuur BNS. Märkimisväärne on ka Eesti Meedia panus maakonnalehtede arengusse,” lausus ta.

Tombergi sõnul ootavad Eesti Meedia väljaandeid ja programme lähiaastatel ees mitu suurt projekti, nende hulgas ainuõigus olümpiamängude ülekanneteks televisioonis, raadios ja veebis.

Nuutmann ütles, et peab Tombergi üheks tugevamaks tipp- ning meediajuhiks Eestis. "Tema liitumine meie organisatsiooniga on olnud üks minu suurtest eesmärkidest. Tean, et meie koostöö saab olema laiapõhjaline ja pikaajaline ning Hanno juhtimisel saame veelgi paremini kasutada erinevate meediakanalite vahelisest koostööst tulenevaid võimalusi,“ sõnas Nuutmann.

Toimetaja: Priit Luts, Karin Koppel

Allikas: BNS, ERRMaria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.
Viimsi vald sõlmis lepingu Teletorni äpardunud ja võlgades toitlustajaga

Ettevõtja Maria Sepper, kes pidi avama Teletornis restorani, ent ei suutnud lepingut vaatamata tähtaegade korduvale edasilükkamisest ikkagi täita, on loonud uue, ilma maksuvõlgadeta ettevõtte, millega Viimsi vald sõlmis rendilepingu. Enamik Sepperi ettevõtetest on võlgades, kuid ettevõtja kinnitab, et tegeleb võlakoormuse vähendamisega.

"Lotte lood!""Lotte lood!"
ETV2 toob sügisest ekraanile tippnäitlejatega seriaali "Lotte lood!"

Juba oktoobris jõuab ETV2 eetrisse uhiuus seriaal Leiutajateküla vahvatest ja lõbusatest seiklustest. Lastesaadete toimetuse juht Margus Saar ütles, et Lotte seiklused on Eestis lapsepõlve loomulik osa, mistõttu on imelik, et joonisfilmide, raamatute ja muusikalilavastuste kõrval veel telesarja pole.

Tallinn.Tallinn.
Linnapeakandidaadid vastavad | Suur-Tallinn peab sündima loomulikul teel

Kuigi Tallinna ümbritsevad rõngasvallad on tugevalt pealinnaga seotud, ei leia meerikandidaadid, et näiteks Jüri, Viimsi või Tabasalu peaks liitma Tallinnaga. Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa hinnangul juhtub see tulevikus paratamatult, kuid selle aluseks peab olema loomulik integratsioon läbi koostöö mitte sundliitmine. 

20. august presidendi Roosiaias20. august presidendi Roosiaias
Galerii: Vaata, kuidas jõudis ETV-sse suurejooneline ülekanne roosiaiast

20. augustil toimus presidendi roosiaias pidulik vastuvõtt, et tähistada Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeva.

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.