Lennuliiklusteeninduse AS: Vene õhuvägi teeb Eesti neutraalvete kohal umbes 400 lendu aastas ({{commentsTotal}})

Vene õhujõudude An-72.
Vene õhujõudude An-72. Autor/allikas: AP/Scanpix

Militaarlendude hulk Läänemere kohal on kasvanud ning on tavapärane, et sõjalennukid ei lülita sisse transpondereid, mis teeks nad reisilennukitele nähtavaks. Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi juhatuse liige ja lennujuhtimisosakonna juhataja Üllar Salumäe sõnul teeb Eesti neutraalvete kohal umbes 400 lendu aastas.

Ohtlikke raporteeritud juhtumeid on kõige rohkem Balti mere piirkonnas. Rahvusvahelise tsiviillennunduse organisatsiooni Euroopa Peakorter asub nüüd olukorda kaardistama ja meetmeid rakendama, vahendavad ERR-i raadiouudised.

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi juhatuse liige ja lennujuhtimisosakonna juhataja Üllar Salumäe ütleb, et Vene õhuvägi teeb Eesti neutraalvete kohal umbes 400 lendu aastas, transponderitega lendude arv kõigub 50 ja 70 vahel. Kuid ainuüksi meetmete väljatöötamine probleemi ei lahenda, need on vaja ka kasutusele võtta, ütleb Salumäe.

"Üks meede, mida välja töötada võiks olla selline marsruudi punktide süsteem, mis peaks võimaldama militaarlennul lennates Peterburi piirkonnast Kaliningradi piirkonda püsida rahvusvaheliste vete kohal kindlalt ja samas ka esitada oma lennuplaan sellisel kujul, et Euroopa lennuplaanide käsitlemise süsteem sellest aru saaks," rääkis Salumäe.

"Need punktid said rakendatud, üks punkt asub ka Eesti õhuruumis. Praeguse seisuga niipalju kui ma tean, on Vene pool neid punkte kasutanud täpselt ühel korral. Isegi kui see meede sai välja töötatud, siis seda kasutusele võetud ei ole," lisas ta.

Järgmine kohtumine, et probleemile lahendust leida, toimub 2. märtsil Soomes.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema