Lennuliiklusteeninduse AS: Vene õhuvägi teeb Eesti neutraalvete kohal umbes 400 lendu aastas ({{commentsTotal}})

Vene õhujõudude An-72. Autor: AP/Scanpix

Militaarlendude hulk Läänemere kohal on kasvanud ning on tavapärane, et sõjalennukid ei lülita sisse transpondereid, mis teeks nad reisilennukitele nähtavaks. Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi juhatuse liige ja lennujuhtimisosakonna juhataja Üllar Salumäe sõnul teeb Eesti neutraalvete kohal umbes 400 lendu aastas.

Ohtlikke raporteeritud juhtumeid on kõige rohkem Balti mere piirkonnas. Rahvusvahelise tsiviillennunduse organisatsiooni Euroopa Peakorter asub nüüd olukorda kaardistama ja meetmeid rakendama, vahendavad ERR-i raadiouudised.

Lennuliiklusteeninduse Aktsiaseltsi juhatuse liige ja lennujuhtimisosakonna juhataja Üllar Salumäe ütleb, et Vene õhuvägi teeb Eesti neutraalvete kohal umbes 400 lendu aastas, transponderitega lendude arv kõigub 50 ja 70 vahel. Kuid ainuüksi meetmete väljatöötamine probleemi ei lahenda, need on vaja ka kasutusele võtta, ütleb Salumäe.

"Üks meede, mida välja töötada võiks olla selline marsruudi punktide süsteem, mis peaks võimaldama militaarlennul lennates Peterburi piirkonnast Kaliningradi piirkonda püsida rahvusvaheliste vete kohal kindlalt ja samas ka esitada oma lennuplaan sellisel kujul, et Euroopa lennuplaanide käsitlemise süsteem sellest aru saaks," rääkis Salumäe.

"Need punktid said rakendatud, üks punkt asub ka Eesti õhuruumis. Praeguse seisuga niipalju kui ma tean, on Vene pool neid punkte kasutanud täpselt ühel korral. Isegi kui see meede sai välja töötatud, siis seda kasutusele võetud ei ole," lisas ta.

Järgmine kohtumine, et probleemile lahendust leida, toimub 2. märtsil Soomes.

Toimetaja: Aleksander Krjukov{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised