Politsei likvideeris Tartus narkootikumidega kaubelnud vägivaldse jõugu ({{commentsTotal}})

Tartus vahistati ning mõisteti esimese astme kohtus süüdi 16-liikmeline kuritegelik jõuk, kes kauples Lõuna-Eestis narkootiliste ainetega ning kasutas vägivalda. Lõuna-Eesti kriminaalpolitsei viimase aja ühe suurema töövõiduga suudeti likvideerida üks Tartu linnas tegutsenud kuritegelik võrgustik.

2015. aasta suvel pidas Lõuna prefektuuri narkokuritegude talitus kinni kuritegeliku jõugu juhtfiguuri, varem kriminaalkorras karistatud 35-aastase Vladimir Gavrilini ja tema elukaaslase. Gavrilin vabanes 2011. aastal vanglast, olles ära kandnud 11-aastase karistuse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lõuna ringkonnaprokuröri Tatjana Tamme sõnul ei suutnud Gavrilini ühiskonda sulanduda. "2014. aasta alguses hakkas ta looma enda ümber seltskonda, keda pani narkootilist ainet müüma-ostma," selgitas Tamm.

Peamiselt amfetamiini, aga ka marihuaanat ja ecstasy tablete müüdi Tartus, samuti Elvas. Narkootikumidega seotud episoode on teada ka Võrust. "Käitlemisel olid nad väga leidlikud. Nad ei hoidnud neid oma kodudes, vaid kasutasid selleks näiteks loodust, tühermaid," rääkis PPA narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas.

Lisaks kauplemisele hakati ka inimestelt, kel oli enne olnud kokkupuuteid narkootikumidega, nõudma varguste toimepanemist ning narkootikume müümist.

Uurijate jaoks muutis selle juhtumi eriti huvitavaks asjaolu, et Gavrilini käskudele ja reeglitele vastu seisimine võis asjaosalistele lõppeda näiteks metsas, puu külge kinniseotuna, mis tähendab, et tegelikult ei olnud võimalik tema korraldusi eirata.

"Jah, ei olnud võimalust, sest nad olid ennast kehtestanud ja jätkuvalt reklaamisid ennast kui vägivaldset gruppi, vahendeid valimata. Peksti rusikatega, on ka pussitamise episoode, viidi metsa ja seoti kinni," selgitas Tommingas.

Tema sõnul iseloomustab selline käitumine pigem 1990. aastaid, mistõttu peetakse selle juhtumi puhul eriti oluliseks just seda, et lisaks narkootikumide levitamisele suudeti takistada ka vägivalla levimist.

"Tegelikult kõrvalised inimesed, süütud inimesed oleks üsna peagi kannatada saanud, sest vägivallaaktid ei toimunud ainult kellegi korteris, vaid ka avalikus kohas, tänaval, inimesi pandi autodesse. Sellist asja ei saa tolereerida," sõnas Tommingas.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse üks olulisemaid osi oligi kuritegeliku ühenduse loomine ning ühendusse kuulumine, suures koguses narkootiliste ainete käitlemine ning vägivallakuriteod. Kõik see tõi kohtupinki kokku 16 isikut, nendest 11 meest ja viis naist. Ühenduse ninamehele Gavrilinile määrati 15-aastane vangistus.

Toimetaja: Merili NaelERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema