Politsei likvideeris Tartus narkootikumidega kaubelnud vägivaldse jõugu ({{commentsTotal}})

Tartus vahistati ning mõisteti esimese astme kohtus süüdi 16-liikmeline kuritegelik jõuk, kes kauples Lõuna-Eestis narkootiliste ainetega ning kasutas vägivalda. Lõuna-Eesti kriminaalpolitsei viimase aja ühe suurema töövõiduga suudeti likvideerida üks Tartu linnas tegutsenud kuritegelik võrgustik.

2015. aasta suvel pidas Lõuna prefektuuri narkokuritegude talitus kinni kuritegeliku jõugu juhtfiguuri, varem kriminaalkorras karistatud 35-aastase Vladimir Gavrilini ja tema elukaaslase. Gavrilin vabanes 2011. aastal vanglast, olles ära kandnud 11-aastase karistuse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lõuna ringkonnaprokuröri Tatjana Tamme sõnul ei suutnud Gavrilini ühiskonda sulanduda. "2014. aasta alguses hakkas ta looma enda ümber seltskonda, keda pani narkootilist ainet müüma-ostma," selgitas Tamm.

Peamiselt amfetamiini, aga ka marihuaanat ja ecstasy tablete müüdi Tartus, samuti Elvas. Narkootikumidega seotud episoode on teada ka Võrust. "Käitlemisel olid nad väga leidlikud. Nad ei hoidnud neid oma kodudes, vaid kasutasid selleks näiteks loodust, tühermaid," rääkis PPA narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas.

Lisaks kauplemisele hakati ka inimestelt, kel oli enne olnud kokkupuuteid narkootikumidega, nõudma varguste toimepanemist ning narkootikume müümist.

Uurijate jaoks muutis selle juhtumi eriti huvitavaks asjaolu, et Gavrilini käskudele ja reeglitele vastu seisimine võis asjaosalistele lõppeda näiteks metsas, puu külge kinniseotuna, mis tähendab, et tegelikult ei olnud võimalik tema korraldusi eirata.

"Jah, ei olnud võimalust, sest nad olid ennast kehtestanud ja jätkuvalt reklaamisid ennast kui vägivaldset gruppi, vahendeid valimata. Peksti rusikatega, on ka pussitamise episoode, viidi metsa ja seoti kinni," selgitas Tommingas.

Tema sõnul iseloomustab selline käitumine pigem 1990. aastaid, mistõttu peetakse selle juhtumi puhul eriti oluliseks just seda, et lisaks narkootikumide levitamisele suudeti takistada ka vägivalla levimist.

"Tegelikult kõrvalised inimesed, süütud inimesed oleks üsna peagi kannatada saanud, sest vägivallaaktid ei toimunud ainult kellegi korteris, vaid ka avalikus kohas, tänaval, inimesi pandi autodesse. Sellist asja ei saa tolereerida," sõnas Tommingas.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse üks olulisemaid osi oligi kuritegeliku ühenduse loomine ning ühendusse kuulumine, suures koguses narkootiliste ainete käitlemine ning vägivallakuriteod. Kõik see tõi kohtupinki kokku 16 isikut, nendest 11 meest ja viis naist. Ühenduse ninamehele Gavrilinile määrati 15-aastane vangistus.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.