Pevkuri sõnul soostub Reformierakond vaid peaministri kohaga ({{commentsTotal}})

Pevkur Reformierakonna üldkogul.
Pevkur Reformierakonna üldkogul. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur peab võimalikuks, et praegune võimuliit laguneb enne 2019. aasta riigikogu valimisi, kuid Keskerakonnaga ühise valitsuse moodustamisel peab Reformierakonnale jääma peaministri koht.

Postimehele antud usutluses ei välistanud Pevkur, et Reformierakond võiks koos Keskerakonnaga valitsuse moodustada. "Küll välistan ma selle, et Reformierakond võiks olla selle parlamendi koosseisu ajal valitsuses väiksem partner. Selles puudub igasugune poliitiline loogika. Kui peaksime selle koosseisu juures veel uuesti valitsuse moodustama, siis moodustame valitsuse meie, me ei lähe väiksema partnerina Keskerakonna valitsusse," rääkis Pevkur Postimehele.

Võimaliku valitsusevahetuse puhul on Pevkuri sõnul otsustav osa Isamaa ja Res Publica Liidul (IRL). "Kui nad jätkavad Keskerakonnaga sellel kursil, mis on võetud alates kodakondsus- ja keelepoliitikast, siis on IRL kindlasti Eesti poliitikast kadumise teel."

Eesti Euroopa Liidu eesistujaks olemise ajal pole valitsusvahetus Pevkuri sõnul mõistlik. "Kui 2018. aastal ei suuda valitsus enam koos olla, siis olema valmis kandma valitsusvastutust."

Reformierakonnal on riigikogus suurim esindatus - 30 kohta. Keskerakonnal on 27 saadikut.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema