Pevkuri sõnul soostub Reformierakond vaid peaministri kohaga ({{commentsTotal}})

Pevkur Reformierakonna üldkogul. Autor: Anna Aurelia Minev/ERR

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur peab võimalikuks, et praegune võimuliit laguneb enne 2019. aasta riigikogu valimisi, kuid Keskerakonnaga ühise valitsuse moodustamisel peab Reformierakonnale jääma peaministri koht.

Postimehele antud usutluses ei välistanud Pevkur, et Reformierakond võiks koos Keskerakonnaga valitsuse moodustada. "Küll välistan ma selle, et Reformierakond võiks olla selle parlamendi koosseisu ajal valitsuses väiksem partner. Selles puudub igasugune poliitiline loogika. Kui peaksime selle koosseisu juures veel uuesti valitsuse moodustama, siis moodustame valitsuse meie, me ei lähe väiksema partnerina Keskerakonna valitsusse," rääkis Pevkur Postimehele.

Võimaliku valitsusevahetuse puhul on Pevkuri sõnul otsustav osa Isamaa ja Res Publica Liidul (IRL). "Kui nad jätkavad Keskerakonnaga sellel kursil, mis on võetud alates kodakondsus- ja keelepoliitikast, siis on IRL kindlasti Eesti poliitikast kadumise teel."

Eesti Euroopa Liidu eesistujaks olemise ajal pole valitsusvahetus Pevkuri sõnul mõistlik. "Kui 2018. aastal ei suuda valitsus enam koos olla, siis olema valmis kandma valitsusvastutust."

Reformierakonnal on riigikogus suurim esindatus - 30 kohta. Keskerakonnal on 27 saadikut.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.