Korb loobus riigifirmade kolimise plaanist ({{commentsTotal}})

{{1487178626000 | amCalendar}}

Ehkki regionaalminister Mihhail Korb (KE) kaalus esialgu nii haridusministeeriumi kolimist Tallinna kui ka mitmete riigifirmade töötajate ümberpaigutamist, on praeguseks need plaanid maha maetud. Siiski tähendab ka üksnes riigiasutuste äraviimine pealinnale ligi tuhande töökoha kaotust. Asupaika vahetavates riigiasutustes nähakse võimalike töötajatena nii Tallinnast kaasa kolivaid ametnikke kui ka näiteks maavalitsuste kaotamisest tööta jäävaid inimesi.

Sel nädalal meedias avalikustatud töödokumendis toodi välja konkreetsed riigiasutused ja nende võimalikud asukohad, kuid juba nüüdseks on plaan muutunud. Ministeeriumi sõnul oli nende esialgne soov kolida Tallinnast välja 2500 ametikohta ning nimekirjas olid nii ametid kui ka riigiettevõtted.

Ministeeriumi poolt koostatud esialgse tööversiooni kohaselt oleks võimalik kolimine puudutanud enim Eesti Energiat, mille Tallinna peakontorist taheti Jõhvi viia 386 töökohta. Samamoodi oleks Jõhvi kolitud 200 AS-i Elering töötajat.

Korb soovis pealinnast välja Tapale viia ka 50-100 Eesti Raudtee ja EVR Cargo töötajat ning kolida terve AS-i Eesti Loto kontor koos 40 töötajaga Tallinnast Kuressaarde.

Sellest plaanist loobuti.

"Aktsiaseltsid on hetkel sellest protsessist välja võetud ja praegu me räägime ainult tuhandest töökohast," kinnitas riigihalduse minister Mihhail Korb.

Samuti on räägitud haridusministeeriumi võimalikust Tallinnasse täielikult tagasi kolimisest.

"See töö, mis on siiani tehtud, seda keegi ümber tegema ei hakka ehk haridusministeerium jääb täpselt sinna paika kus ta on," lubas Korb.

Seega on plaan alles, aga räägitakse tuhande töökoha liigutamisest piirkondadesse ja Korbi sõnul tahetakse asutusi välja viia tervikuna.

Pärnu maavalitsuses töötab praegu 36 inimest, kellest suur osa jääb pärast maavalitsuste kaotamist tööta. Nüüd räägitakse võimalikust 150 töökohast, mis tuleks maanteeameti Pärnusse kolmisel.
Kas kõik maavalitsuse töötajad just maanteeametisse tööle sobivad, pole Pärnu maavanem sugugi kindel, kuid pigem tasuks vaadata asutuste jagamisplaani selle järgi, millist neist omavalitsused ise tahaksid.

"Kindlasti me sooviksime, et siin paikneks näiteks EAS-i turismi osa. Pikalt oleme mõelnud, et see maanteeamet ei ole mitte kõige halvem pakkumine. Need inimesed, kes kõik Via Baltica peal on saanud sõita elusõitu, kui maanteeamet täna paikneb siis ühel pool otsas, siis paikenks ta teisel pool, siis võib-olla see areneb ka kiiremini neljarealiseks," arutles Pärnu maavanem Kalev Kaljuste.

Riigikogu liige, endine regionaalminister Siim Kiisler (IRL) ütleb, et plaan riigiasutused ära kolida on õige, kuid lähtuda tuleks kahest tasandist: esmalt lepitakse kokku, millised asutused Tallinnast ära viiakse ja siis hakatakse koos asutuste ja omavalitsustega arutama, kuhu need viiakse. Kas töötajad tulevad Tallinnast kaasa või leitakse kohapealt, kujuneb Kiisleri sõnul erinevalt.

"Loomulikult on osa inimesi, kes ütleb, et ma ei saa teha oma elus nii suurt muudatust, et kolida täitsa teise linna või asuda tööle teise linna. Aga see avab võimaluse, näiteks kaotavad oma töökoha tänases maavalitsuses," selgitas Kiisler.

Võimalike töökohtade liikumine Tallinnast väiksematesse piirkondadesse elavdab kinnisvaraasjatundjate sõnul ka väiksemate linnade kinnisvaraturgu. Müügis ja müügi ootel on palju kortereid ja maju, mis võivad saada kolivate ametnike tulevaseks koduks.

Riigihalduse minister Mihhail Korb kavatseb juba konkreetsema plaaniga minna valitsusse järgmisel või ülejärgmisel nädalal.

Toimetaja: Merilin PärliKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.