Korb loobus riigifirmade kolimise plaanist ({{commentsTotal}})

{{1487178626000 | amCalendar}}

Ehkki regionaalminister Mihhail Korb (KE) kaalus esialgu nii haridusministeeriumi kolimist Tallinna kui ka mitmete riigifirmade töötajate ümberpaigutamist, on praeguseks need plaanid maha maetud. Siiski tähendab ka üksnes riigiasutuste äraviimine pealinnale ligi tuhande töökoha kaotust. Asupaika vahetavates riigiasutustes nähakse võimalike töötajatena nii Tallinnast kaasa kolivaid ametnikke kui ka näiteks maavalitsuste kaotamisest tööta jäävaid inimesi.

Sel nädalal meedias avalikustatud töödokumendis toodi välja konkreetsed riigiasutused ja nende võimalikud asukohad, kuid juba nüüdseks on plaan muutunud. Ministeeriumi sõnul oli nende esialgne soov kolida Tallinnast välja 2500 ametikohta ning nimekirjas olid nii ametid kui ka riigiettevõtted.

Ministeeriumi poolt koostatud esialgse tööversiooni kohaselt oleks võimalik kolimine puudutanud enim Eesti Energiat, mille Tallinna peakontorist taheti Jõhvi viia 386 töökohta. Samamoodi oleks Jõhvi kolitud 200 AS-i Elering töötajat.

Korb soovis pealinnast välja Tapale viia ka 50-100 Eesti Raudtee ja EVR Cargo töötajat ning kolida terve AS-i Eesti Loto kontor koos 40 töötajaga Tallinnast Kuressaarde.

Sellest plaanist loobuti.

"Aktsiaseltsid on hetkel sellest protsessist välja võetud ja praegu me räägime ainult tuhandest töökohast," kinnitas riigihalduse minister Mihhail Korb.

Samuti on räägitud haridusministeeriumi võimalikust Tallinnasse täielikult tagasi kolimisest.

"See töö, mis on siiani tehtud, seda keegi ümber tegema ei hakka ehk haridusministeerium jääb täpselt sinna paika kus ta on," lubas Korb.

Seega on plaan alles, aga räägitakse tuhande töökoha liigutamisest piirkondadesse ja Korbi sõnul tahetakse asutusi välja viia tervikuna.

Pärnu maavalitsuses töötab praegu 36 inimest, kellest suur osa jääb pärast maavalitsuste kaotamist tööta. Nüüd räägitakse võimalikust 150 töökohast, mis tuleks maanteeameti Pärnusse kolmisel.
Kas kõik maavalitsuse töötajad just maanteeametisse tööle sobivad, pole Pärnu maavanem sugugi kindel, kuid pigem tasuks vaadata asutuste jagamisplaani selle järgi, millist neist omavalitsused ise tahaksid.

"Kindlasti me sooviksime, et siin paikneks näiteks EAS-i turismi osa. Pikalt oleme mõelnud, et see maanteeamet ei ole mitte kõige halvem pakkumine. Need inimesed, kes kõik Via Baltica peal on saanud sõita elusõitu, kui maanteeamet täna paikneb siis ühel pool otsas, siis paikenks ta teisel pool, siis võib-olla see areneb ka kiiremini neljarealiseks," arutles Pärnu maavanem Kalev Kaljuste.

Riigikogu liige, endine regionaalminister Siim Kiisler (IRL) ütleb, et plaan riigiasutused ära kolida on õige, kuid lähtuda tuleks kahest tasandist: esmalt lepitakse kokku, millised asutused Tallinnast ära viiakse ja siis hakatakse koos asutuste ja omavalitsustega arutama, kuhu need viiakse. Kas töötajad tulevad Tallinnast kaasa või leitakse kohapealt, kujuneb Kiisleri sõnul erinevalt.

"Loomulikult on osa inimesi, kes ütleb, et ma ei saa teha oma elus nii suurt muudatust, et kolida täitsa teise linna või asuda tööle teise linna. Aga see avab võimaluse, näiteks kaotavad oma töökoha tänases maavalitsuses," selgitas Kiisler.

Võimalike töökohtade liikumine Tallinnast väiksematesse piirkondadesse elavdab kinnisvaraasjatundjate sõnul ka väiksemate linnade kinnisvaraturgu. Müügis ja müügi ootel on palju kortereid ja maju, mis võivad saada kolivate ametnike tulevaseks koduks.

Riigihalduse minister Mihhail Korb kavatseb juba konkreetsema plaaniga minna valitsusse järgmisel või ülejärgmisel nädalal.

Toimetaja: Merilin PärliERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema