Fotod ja videointervjuu: kohus pidas Savisaare kriminaalasjas eelistungi ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
13 pilti
Foto: Savisaare eelistung Autor: Anna Aurelia Minev/ERR
{{1487221821000 | amCalendar}}

Harju maakohus pidas neljapäeval Keskerakonna endise esimehe ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaare ning tema kaassüüdistatavatest ettevõtjate kriminaalasjas esimese eelistungi.

Kohtunik Anne Rebane määras esimese põhiistungi kuupäevaks 12. juuni. Sellest kuupäevast alates kestavad istungid tõenäoliselt 2018. aasta septembrini välja.

Järgmise eelistungi, kus saab esitada taotlusi, määras kohtunik 21. märtsile.

Edgar Savisaare tervislikku seisundit neljapäevasel eelistungil ei puudutatud ning tõenäoliselt tõuseb küsimus tema tervisliku seisundi hindamiseks ekspertiisi määramisest järgmisel eelistungil.

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus märkis pärast eelistungit, et riigiprokuratuuriga pole Edgar Savisaare ja Keskerakonna esindajad võimalikku kokkuleppemenetlust arutanud.

Süüdistatavad eelistungil ei osalenud.

Savisaare kaitsja Oliver Nääs on puhkusel, teda asendav advokaat Gretta Oltjer-Timberg ütles neljapäeva hommikul enne eelistungit ERR-ile, et ei saa esitletavaid taotlusi kommenteerida ega avalikustada oma kliendi ehk Savisaare terviseandmeid.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot süüdistatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistatakse ekspoliitik Villu Reiljani, samuti peab kohtu ette astuma Tallinna linnavalitsuse eksnõunik Priit Kutser.

Seitsme ametiisiku suhtes lõpetas prokuratuur kriminaalmenetluse aluse puudumise tõttu, kuna ametnike tegevuses ei tuvastatud tahtlust omastada linna vara erakonnale ega sellega seotud inimestele.

Täismahus intervjuu Steven-Hristo Evestusega:"Aktuaalse kaamera" uudislõik:

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: ERRKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.