Töörühm soovitas valitsusele viia sisekaitseakadeemia Narva ({{commentsTotal}})

{{1487234308000 | amCalendar}}

Koalitsioonipoliitikute sisekaitseakadeemia ümberpaiknemise erikomisjon tegi valitsusele ettepaneku kolida sisekaitseakadeemia Tallinnast Narva.

Valitsuse meedianõunik Ave Tampere ütles ERR-i uudisteportaalile, et töökohtumise tulemusena tehakse valitsusele ettepanek viia sisekaitseakadeemia Tallinnast Narva.

"Valitsus arutab seda küsimust kabinetinõupidamisel, mitte täna, aga millalgi veebruari, märtsi jooksul, enne seda veel kui ta läheb valitsuse istungile, kus ta ära otsustatakse," ütles Tampere.

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et täpsed stsenaariumid, mis puudutavad sisekaitseakadeemia kolimist tuleb läbi töötada. Ta tõi välja, et arutelu juures arvestatakse rahalist, julgeolekulist ja õppekvaliteedi aspekti.

Vaher: lähinädalatel pannakse paika tegevuskava

Erikomisjoni liige Ken-Marti Vaher (IRL) ütles, et töörühm võttis selge suuna liikuda edasi sisekaitseakadeemia õppekompleksi kolimisega Narva. "Erinevatest variantidest on laua peal täna variant kaks, mis tähendab õppekompleksi kolimist täies mahus. Alles jääksid Väike-Maarja ja Paikuse koolid," kommenteeris Vaher.

Vaher lisas, et lähinädalatel pannakse paika ekspertide poolt ka konkreetne tegevuskava, et kolimist ellu viia.

Siseminister Andres Anvelti veendumuse kohaselt ei saa tulla kolimine siseturvalisuse arvelt. "Minu jaoks siseministrina on see ka finantsiline küsimus, sest mina pean seima kogu siseturvalisuse eelarve eest ja seda otsust ei saa teha siseturvalisuse eelarve või inveteeringute arvelt."

Raik: kapten lahkub laevast viimasena

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik kordas ERR-i raadiouudistele kooli seisukohta, mis ei toeta kooli Narva viimist õppekvaliteedist tulenevate väljakutsete tõttu. "See tähendab sisuliselt ühe kooli tegevuse lõpetamist ja teise kooli loomist Narva," ütles Raik.

Puht ehituslikult ei saa Raiki sõnul uus taristu saada Narvas valmis enne 2021. või 2022. aastat.

Raik rõhutas, et uue kooli ülesehitamine kestab viis kuni kümme aastat. Rektori sõnul kerkib küsimus, kas kolimise faasis suudetakse tagada kõrgel tasemel politseinike koolitus.

"Kindlasti kannatab meie õppekavade omavaheline sidusus, mida me praegu püüame üles ehitada, et tulevased vanglaametnikud ja politseinikud õpiksid koos. Meie oleme murelikud," lausus Raik.

Stuudiointervjuus "Aktuaalsele kaamerale" ütles Raik, et julgeolekuaspekti ta ei oska hinnata, kuid kindlasti on kolimisel plusse ja miinuseid. "Mina kujutan ette õhtul loomulikus elus välja arenevat kõrtsikaklust, millest me kõik räägime nädalaid, kuid või aastaid."

Küsimusele, kuidas ta saab jätkata rektorina, kui ta kolimisplaani ei usu, vastas Raik: "Kapten lahkub laevast viimasena".

Toimetaja: Aleksander Krjukoveesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics