Töörühm soovitas valitsusele viia sisekaitseakadeemia Narva ({{commentsTotal}})

{{1487234308000 | amCalendar}}

Koalitsioonipoliitikute sisekaitseakadeemia ümberpaiknemise erikomisjon tegi valitsusele ettepaneku kolida sisekaitseakadeemia Tallinnast Narva.

Valitsuse meedianõunik Ave Tampere ütles ERR-i uudisteportaalile, et töökohtumise tulemusena tehakse valitsusele ettepanek viia sisekaitseakadeemia Tallinnast Narva.

"Valitsus arutab seda küsimust kabinetinõupidamisel, mitte täna, aga millalgi veebruari, märtsi jooksul, enne seda veel kui ta läheb valitsuse istungile, kus ta ära otsustatakse," ütles Tampere.

Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et täpsed stsenaariumid, mis puudutavad sisekaitseakadeemia kolimist tuleb läbi töötada. Ta tõi välja, et arutelu juures arvestatakse rahalist, julgeolekulist ja õppekvaliteedi aspekti.

Vaher: lähinädalatel pannakse paika tegevuskava

Erikomisjoni liige Ken-Marti Vaher (IRL) ütles, et töörühm võttis selge suuna liikuda edasi sisekaitseakadeemia õppekompleksi kolimisega Narva. "Erinevatest variantidest on laua peal täna variant kaks, mis tähendab õppekompleksi kolimist täies mahus. Alles jääksid Väike-Maarja ja Paikuse koolid," kommenteeris Vaher.

Vaher lisas, et lähinädalatel pannakse paika ekspertide poolt ka konkreetne tegevuskava, et kolimist ellu viia.

Siseminister Andres Anvelti veendumuse kohaselt ei saa tulla kolimine siseturvalisuse arvelt. "Minu jaoks siseministrina on see ka finantsiline küsimus, sest mina pean seima kogu siseturvalisuse eelarve eest ja seda otsust ei saa teha siseturvalisuse eelarve või inveteeringute arvelt."

Raik: kapten lahkub laevast viimasena

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik kordas ERR-i raadiouudistele kooli seisukohta, mis ei toeta kooli Narva viimist õppekvaliteedist tulenevate väljakutsete tõttu. "See tähendab sisuliselt ühe kooli tegevuse lõpetamist ja teise kooli loomist Narva," ütles Raik.

Puht ehituslikult ei saa Raiki sõnul uus taristu saada Narvas valmis enne 2021. või 2022. aastat.

Raik rõhutas, et uue kooli ülesehitamine kestab viis kuni kümme aastat. Rektori sõnul kerkib küsimus, kas kolimise faasis suudetakse tagada kõrgel tasemel politseinike koolitus.

"Kindlasti kannatab meie õppekavade omavaheline sidusus, mida me praegu püüame üles ehitada, et tulevased vanglaametnikud ja politseinikud õpiksid koos. Meie oleme murelikud," lausus Raik.

Stuudiointervjuus "Aktuaalsele kaamerale" ütles Raik, et julgeolekuaspekti ta ei oska hinnata, kuid kindlasti on kolimisel plusse ja miinuseid. "Mina kujutan ette õhtul loomulikus elus välja arenevat kõrtsikaklust, millest me kõik räägime nädalaid, kuid või aastaid."

Küsimusele, kuidas ta saab jätkata rektorina, kui ta kolimisplaani ei usu, vastas Raik: "Kapten lahkub laevast viimasena".

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.