Dokumendivahetus on toonud PPA büroodesse pikad järjekorrad ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
19 pilti
Foto: Järjekorrad politsei- ja piirivalveametites Autor: Anna Aurelia Minev/ERR
{{1487253859000 | amCalendar}}

Viimastel nädalatel on politsei- ja piirivalveameti (PPA) Tallinna kahte teenindusbüroodesse Lasnamäel ja Mustamäel tekkinud pikad järjekorrad.

Neljapäeva keskpäeval on ametnike sõnul küll rahvarohke, kuid "tipptund" on kolme-nelja ajal pärastlõunal, kui inimesed töölt tulevad ja ka pärast palgapäevi kuu alguses.

Sel aastal on tulemas ID-kaartide vahetamise osas suurem laine, kuna aastal 2012 anti uued ID-kaardid välja kehtivusajaga viis aastat. Tänavu aegub peaaegu 200 000 Eesti kodaniku ID-kaarti ja 150 000 passi.

Aega saab kokku hoida jälgides, et dokumentide taotlus oleks esitatud nõuetekohaselt, ütles PPA identiteedi ja staatuse büroo peaekspert Marit Abram.

"Selleks, et vältida järjekorras seismist siis võib inimene kaasa võtta juba varasemalt valmis tehtud foto või ta võib selle juba digitaalselt ette saata aadressil ppa@politsei.ee," lausus Abram.

Praegu on isegi eelregistreerimisel pikad järjekorrad, kuni märtsi lõpuni.

Möödunud teisipäevast kuni eilseni tõrkus inimeste teavitamine isikut tõendava dokumendi valmimisest e-posti teel. PPA kinnitas, et nüüdseks on viga kõrvaldatud.

PPA rõhutas, et dokument antakse välja 30 päeva jooksul alates selle menetlusse võtmisest või puudustega taotlus puhul puuduste kõrvaldamisest. Sellest tähtajast peetakse rangelt kinni ka suurenenud mahtude puhul.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.