Dokumendivahetus on toonud PPA büroodesse pikad järjekorrad ({{commentsTotal}})

{{1487253859000 | amCalendar}}

Viimastel nädalatel on politsei- ja piirivalveameti (PPA) Tallinna kahte teenindusbüroodesse Lasnamäel ja Mustamäel tekkinud pikad järjekorrad.

Neljapäeva keskpäeval on ametnike sõnul küll rahvarohke, kuid "tipptund" on kolme-nelja ajal pärastlõunal, kui inimesed töölt tulevad ja ka pärast palgapäevi kuu alguses.

Sel aastal on tulemas ID-kaartide vahetamise osas suurem laine, kuna aastal 2012 anti uued ID-kaardid välja kehtivusajaga viis aastat. Tänavu aegub peaaegu 200 000 Eesti kodaniku ID-kaarti ja 150 000 passi.

Aega saab kokku hoida jälgides, et dokumentide taotlus oleks esitatud nõuetekohaselt, ütles PPA identiteedi ja staatuse büroo peaekspert Marit Abram.

"Selleks, et vältida järjekorras seismist siis võib inimene kaasa võtta juba varasemalt valmis tehtud foto või ta võib selle juba digitaalselt ette saata aadressil ppa@politsei.ee," lausus Abram.

Praegu on isegi eelregistreerimisel pikad järjekorrad, kuni märtsi lõpuni.

Möödunud teisipäevast kuni eilseni tõrkus inimeste teavitamine isikut tõendava dokumendi valmimisest e-posti teel. PPA kinnitas, et nüüdseks on viga kõrvaldatud.

PPA rõhutas, et dokument antakse välja 30 päeva jooksul alates selle menetlusse võtmisest või puudustega taotlus puhul puuduste kõrvaldamisest. Sellest tähtajast peetakse rangelt kinni ka suurenenud mahtude puhul.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics