Ettevõtjad ootavad loodusturismi arendamiseks ühtset strateegiat ({{commentsTotal}})

Mitmed Eesti loodusturismi ettevõtjad leiavad, et valdkonna arendamiseks oleks vaja ühtset strateegiat. Näiteks Hispaanias asuvas Extremadura piirkonnas, mis on sama suur kui Eesti, õnnestus aastane linnuvaatlusturistide arv tõsta paarilt tuhandelt enam kui 20 tuhandele.

Täpset statistikat selle kohta, kui palju käib Eestis aastas süvahuviga binoklituriste, pole tehtud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Loodusturismiettevõtte Estonian Nature Tours omaniku Marika Manni hinnagul on neid ehk kahe kuni kolme tuhande ringis, kuid see number võiks olla palju suurem.

Loodusvaatlejate Eestisse meelitamine eeldab spetsiifilist lähenemist ja see on tema hinnangul olnud riiklikul tasandil pigem kaootiline.

"Arendama ei saa hakata enne andmete kogumist selle kohta, mis on situatsioon praegu, ja arendama ei saa hakata ilma strateegiata. Meil ei ole ühist strateegiat, meil on ainult jututuba," rääkis Mann.

Loodusvaatlejad peatuvad reeglina keskustest kaugemal ja see aitab areneda maapiirkondade turismisektoril.

Matsalu lahe kaldal Tuulingu Puhkemaja pidava Ants Ale sõnul võiks nii riik kui ka omavalitsused aidata senisest enam kaasa turundustööle, mis oleks suunatud näiteks Euroopa loodusorganisatsioonide liikmetele.

"Jämedalt võttes on viie kuni kuue Euroopa suurema riigi organisatsioonide liikmeid kokku umbes neli miljonit, kes kasutavad oma huviala põhiseid väljaandeid ehk konkreetne sihtgrupp, kellele saaks suunata sõnumi Eesti looduse väärtustest," selgitas Ale.

Marika Manni sõnul on konkurents loodusturismi valdkonnas riikide vahel väga tihe ja nii on Eestis selle arendamiseks hädavajalik senisest konkreetsem strateegia.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics