Ettevõtjad ootavad loodusturismi arendamiseks ühtset strateegiat ({{commentsTotal}})

Mitmed Eesti loodusturismi ettevõtjad leiavad, et valdkonna arendamiseks oleks vaja ühtset strateegiat. Näiteks Hispaanias asuvas Extremadura piirkonnas, mis on sama suur kui Eesti, õnnestus aastane linnuvaatlusturistide arv tõsta paarilt tuhandelt enam kui 20 tuhandele.

Täpset statistikat selle kohta, kui palju käib Eestis aastas süvahuviga binoklituriste, pole tehtud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Loodusturismiettevõtte Estonian Nature Tours omaniku Marika Manni hinnagul on neid ehk kahe kuni kolme tuhande ringis, kuid see number võiks olla palju suurem.

Loodusvaatlejate Eestisse meelitamine eeldab spetsiifilist lähenemist ja see on tema hinnangul olnud riiklikul tasandil pigem kaootiline.

"Arendama ei saa hakata enne andmete kogumist selle kohta, mis on situatsioon praegu, ja arendama ei saa hakata ilma strateegiata. Meil ei ole ühist strateegiat, meil on ainult jututuba," rääkis Mann.

Loodusvaatlejad peatuvad reeglina keskustest kaugemal ja see aitab areneda maapiirkondade turismisektoril.

Matsalu lahe kaldal Tuulingu Puhkemaja pidava Ants Ale sõnul võiks nii riik kui ka omavalitsused aidata senisest enam kaasa turundustööle, mis oleks suunatud näiteks Euroopa loodusorganisatsioonide liikmetele.

"Jämedalt võttes on viie kuni kuue Euroopa suurema riigi organisatsioonide liikmeid kokku umbes neli miljonit, kes kasutavad oma huviala põhiseid väljaandeid ehk konkreetne sihtgrupp, kellele saaks suunata sõnumi Eesti looduse väärtustest," selgitas Ale.

Marika Manni sõnul on konkurents loodusturismi valdkonnas riikide vahel väga tihe ja nii on Eestis selle arendamiseks hädavajalik senisest konkreetsem strateegia.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.