Treener: lasteaia jalgpallitunnid jätavad teised spordialad järelkasvuta ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Jalgpallitundide olemasolu lasteaedades tekitab olukorra, kus lapsed kooliealiseks saades enam muudele aladele ei mõtle, nii võivad aga teised alad jääda järelkasvuta ning nende tase langeda, leiab võrkpallitreener Mati Merirand.

Merirand rääkis ERRi raadiouudistele, et põhjus, miks jalgpallitrennid juba varakult lapsi nii-öelda värbavad, on lihtne - tahetakse kinnistada kolme-, nelja-, viie- ja kuueaastased lapsed oma klubi nimekirja.

"Tegutsevad treeninggrupid on juba hiljem kõik komplekteeritud. Lapsi jääb teiste alade treeningrühmadesse iga aastaga selle tõttu järjest vähemaks," nentis treener.

Tema arvates tuleks vastu võtta mingi seisukoht. Kuna lasteaia päevakava on puutumatu ja lastel on seal oma liikumistunnid, siis treeninggruppide komplekteerimine peaks toimuma koolieas.

Eesti jalgpalliliidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht leiab, et olukord ei ole kindlasti nii mustvalge. Lisaks ei tegelda lasteaedade kehalise kasvatuse tundides kindlasti ainult jalgpalliga.

"Esiteks ei ole täpne see väide, et jalgpall oleks kuskil lasteaiaprogrammis sees. Kui kuskil lasteaias toimuvad jalgpallitreeningud, siis on see lasteaiaväline tegevus, mis toimub kokkuleppel vastava lasteaia ja lastevanematega. Samamoodi nagu jalgpall pakub nii koolides kui ka lasteaedades võimalust harrastada, käivad ka teised spordialad," nentis ta.

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn rõhutas, et igas Eesti lasteaias toimub õppetöö riikliku õppekava alusel. Nii ka kehalise kasvatuse tundides. Mõned lasteaiad saavad kõne all olevad tunnid oma jõududega antud, teistele pakuvad seda teenusena spordiklubid.

"Miks nad on valdavalt jalgpalliklubid ja kuidas see teiste alade tulevikku mõjutab - minu arust selle sama diskussiooniga meedias on käinud ka vastupidiseid arvamusi, et see tegelikult laste tuleviku valikuid nii väga ei mõjuta või tegelikult lapsevanemad, ma arvan, teatud vanuses suunavad oma lapsi sinna, kus nad näevad, et neil on teatud eeldused olemas," sõnas Pürn.

Toimetaja: Karin KoppelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics