Hispaania printsessi abikaasa mõisteti maksupettuse eest vangi ({{commentsTotal}})

Hispaania printsess Cristina ja abikaasa Inaki Urdangarin möödunud aasta veebruaris kohtusse saabumas. Autor: Enrique Calvo/Reuters/Scanpix

Hispaania printsessi Cristina abikaasa Iñaki Urdangarin mõisteti maksupettuse eest kuueks aastaks vangi, printsess mõisteti õigeks.

Hispaania kuninga Felipe VI õde mõisteti õigeks süüdistuses, et ta aitas abikaasal maksudest kõrvale hoiduda, vahendas The Guardian.

Iñaki Urdangarin mõisteti süüdi omastamises, pettuses ja maksudest hoidumises. Talle määrati kuue aasta ja kolme kuu pikkune vanglakaristus. Samuti peab ta maksma 500 000 eurot trahvi.

Printsess Cristina oli esimene kuningapere liige alates 1975. aastast, mil Hispaanias monarhia taastati, kellele oli esitatud kriminaalsüüdistus. Süüdimõistmisel oleks teda oodanud kaheksa aasta pikkune vangistus.

Vaatamata õigeks mõistmisele, peab ta maksma tsiviilvastutusena 265 000 eurot trahvi, kuna sai oma abikaasa tegevusest kasu, kuigi kaudselt ja enda teadmata.

Printsessi ja tema abikaasaga koos oli kohtu all kokku 18 inimest, kellele oli esitatud kokku 89 süüdistust alates maksupettusest ja rahapesust kuni mõjuvõimuga kauplemiseni.

49-aastast Urdangarini süüdistati ühtlasi selles, et ta omastas koos endise äripartneriga kuus miljonit eurot heategevusfondist Noósis, mida ta juhtis.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.