Hispaania printsessi abikaasa mõisteti maksupettuse eest vangi ({{commentsTotal}})

Hispaania printsess Cristina ja abikaasa Inaki Urdangarin möödunud aasta veebruaris kohtusse saabumas.
Hispaania printsess Cristina ja abikaasa Inaki Urdangarin möödunud aasta veebruaris kohtusse saabumas. Autor/allikas: Enrique Calvo/Reuters/Scanpix

Hispaania printsessi Cristina abikaasa Iñaki Urdangarin mõisteti maksupettuse eest kuueks aastaks vangi, printsess mõisteti õigeks.

Hispaania kuninga Felipe VI õde mõisteti õigeks süüdistuses, et ta aitas abikaasal maksudest kõrvale hoiduda, vahendas The Guardian.

Iñaki Urdangarin mõisteti süüdi omastamises, pettuses ja maksudest hoidumises. Talle määrati kuue aasta ja kolme kuu pikkune vanglakaristus. Samuti peab ta maksma 500 000 eurot trahvi.

Printsess Cristina oli esimene kuningapere liige alates 1975. aastast, mil Hispaanias monarhia taastati, kellele oli esitatud kriminaalsüüdistus. Süüdimõistmisel oleks teda oodanud kaheksa aasta pikkune vangistus.

Vaatamata õigeks mõistmisele, peab ta maksma tsiviilvastutusena 265 000 eurot trahvi, kuna sai oma abikaasa tegevusest kasu, kuigi kaudselt ja enda teadmata.

Printsessi ja tema abikaasaga koos oli kohtu all kokku 18 inimest, kellele oli esitatud kokku 89 süüdistust alates maksupettusest ja rahapesust kuni mõjuvõimuga kauplemiseni.

49-aastast Urdangarini süüdistati ühtlasi selles, et ta omastas koos endise äripartneriga kuus miljonit eurot heategevusfondist Noósis, mida ta juhtis.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics