Kohus trahvis siseteabe abil soodsalt tulirelvi ostnud ekspolitseinikku ({{commentsTotal}})

Jahipüss
Jahipüss Autor/allikas: PM/Scanpix

Harju maakohus trahvis politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo lubadeteenistuse vanemspetsialistina töötanud ametnikku, kes kasutas korruptiivselt siseteavet tulirelvade soodsaks omandamiseks.

Kohus tunnistas Karla kilgi (58) süüdi korruptsioonivastases seaduses sätestatud siseteabe korruptiivses kasutamises ajavahemikul 22.10.2014 –29.01.2016 ning karistas teda 800 euro suuruse trahviga.

Samas lõpetas kohus aegumise tõttu väärteomenetlus väärtegudes, mis on korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangu rikkumisena.

Kohus andis Kilgile võimaluse tasuda rahatrahv osade kaupa 10 kuu jooksul.

Kohtuotsuse kohaselt sai Kilk teenistusülesandeid täites teavet PPA Põhja prefektuuris hoiul olevatest sundvõõrandamisele kuuluvatest relvadest ning kasutas seda teavet nende relvade soodsaks omandamiseks.

Samuti kasutas ta siseteavet, kui tema kui ametiisiku poole pöördusid inimesed, kes soovisid anda relv hoiule või hävitamisele, kui nende relvaluba oli lõppenud või lõppemas.

Kohus tõdes, et Kilk selle asemel, et täita ametijuhendist tulenevaid teenistuskohustusi, ostis need relvad omakasu eesmärgil soodsama hinnaga kui nende tavapärane müügihind ning müüs relvad edasi juba oluliselt kõrgema hinnaga.

Toimingupiirangu rikkumisteks olid Kilgi tegevused, kui ta menetles ise iseendale relvasoetamisloa ja relvaloa väljastamist.

Kilgi tegevuse avastas PPA sisekontroll.

"Olen pikaaegne kaitseliidu liige, huvi on pikalt olnud. Hobi maksis kätte," põhjendas Kilk kohtule.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics