Kohus trahvis siseteabe abil soodsalt tulirelvi ostnud ekspolitseinikku ({{commentsTotal}})

Jahipüss Autor: PM/Scanpix

Harju maakohus trahvis politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo lubadeteenistuse vanemspetsialistina töötanud ametnikku, kes kasutas korruptiivselt siseteavet tulirelvade soodsaks omandamiseks.

Kohus tunnistas Karla kilgi (58) süüdi korruptsioonivastases seaduses sätestatud siseteabe korruptiivses kasutamises ajavahemikul 22.10.2014 –29.01.2016 ning karistas teda 800 euro suuruse trahviga.

Samas lõpetas kohus aegumise tõttu väärteomenetlus väärtegudes, mis on korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangu rikkumisena.

Kohus andis Kilgile võimaluse tasuda rahatrahv osade kaupa 10 kuu jooksul.

Kohtuotsuse kohaselt sai Kilk teenistusülesandeid täites teavet PPA Põhja prefektuuris hoiul olevatest sundvõõrandamisele kuuluvatest relvadest ning kasutas seda teavet nende relvade soodsaks omandamiseks.

Samuti kasutas ta siseteavet, kui tema kui ametiisiku poole pöördusid inimesed, kes soovisid anda relv hoiule või hävitamisele, kui nende relvaluba oli lõppenud või lõppemas.

Kohus tõdes, et Kilk selle asemel, et täita ametijuhendist tulenevaid teenistuskohustusi, ostis need relvad omakasu eesmärgil soodsama hinnaga kui nende tavapärane müügihind ning müüs relvad edasi juba oluliselt kõrgema hinnaga.

Toimingupiirangu rikkumisteks olid Kilgi tegevused, kui ta menetles ise iseendale relvasoetamisloa ja relvaloa väljastamist.

Kilgi tegevuse avastas PPA sisekontroll.

"Olen pikaaegne kaitseliidu liige, huvi on pikalt olnud. Hobi maksis kätte," põhjendas Kilk kohtule.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.