Amet hoiatas Saksa lapsevanemaid: rääkivast nukust võib saada häkkerite tööriist ({{commentsTotal}})

Rääkiv nukk Cayla. Autor: Genesis Toys

Saksamaa telekommunikatsioonifirmade tööd jälgiv riiklik võrguagentuur (Bundesnetzagentur) hoiatab lapsevanemaid rääkiva nuku Cayla eest, kuna selles sisalduva tehnoloogia kaudu võivad häkkerid last kuulda ja temaga rääkida.

Genesis Toysi toodetav Cayla nukk vastab kasutaja küsimustele internetiühenduse abil. Näiteks kui laps küsib, kuidas nimetatakse väikest hobust, suudab nukk vastata: "Seda nimetatakse varsaks", vahendas BBC.

Esimest korda ilmnes Cayla tarkvara haavatavus 2015. aasta jaanuaris. Nuku turustaja Vivid Toy teatas hiljem, et häkkimiskatsed peatati ja sellega tegelevad spetsialistid. Eksperdid on aga hoiatanud, et probleem on alles.

Uurijate sõnul saavad häkkerid mänguasjas oleva ebaturvalise bluetooth-seadme abil sellega mängivat last kuulata ja temaga rääkida. Häkker saab Cayla kõlari ja mikrofonisüsteemiga ühendust kümne meetri raadiuses ning takistuseks pole ka mitu seina.

Kaebusi on esitatud nii USA kui Euroopa Liidu tarbijakaitseametitele.

Riikliku võrguagentuuri pressiesindaja sõnul käsitleb amet nukku varjatud ülekandeseadmena, mis on Saksamaa telekomiseadustega keelatud. "Pole tähtis, millise esemega on tegu, olgu selleks tuhatoos või tuletõrjealarm," selgitas pressiesindaja.

Seaduserikkujat võib karistada kuni kaheaastase vangistusega.

Toimetaja: Karin KoppelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.