Amet hoiatas Saksa lapsevanemaid: rääkivast nukust võib saada häkkerite tööriist ({{commentsTotal}})

Rääkiv nukk Cayla.
Rääkiv nukk Cayla. Autor/allikas: Genesis Toys

Saksamaa telekommunikatsioonifirmade tööd jälgiv riiklik võrguagentuur (Bundesnetzagentur) hoiatab lapsevanemaid rääkiva nuku Cayla eest, kuna selles sisalduva tehnoloogia kaudu võivad häkkerid last kuulda ja temaga rääkida.

Genesis Toysi toodetav Cayla nukk vastab kasutaja küsimustele internetiühenduse abil. Näiteks kui laps küsib, kuidas nimetatakse väikest hobust, suudab nukk vastata: "Seda nimetatakse varsaks", vahendas BBC.

Esimest korda ilmnes Cayla tarkvara haavatavus 2015. aasta jaanuaris. Nuku turustaja Vivid Toy teatas hiljem, et häkkimiskatsed peatati ja sellega tegelevad spetsialistid. Eksperdid on aga hoiatanud, et probleem on alles.

Uurijate sõnul saavad häkkerid mänguasjas oleva ebaturvalise bluetooth-seadme abil sellega mängivat last kuulata ja temaga rääkida. Häkker saab Cayla kõlari ja mikrofonisüsteemiga ühendust kümne meetri raadiuses ning takistuseks pole ka mitu seina.

Kaebusi on esitatud nii USA kui Euroopa Liidu tarbijakaitseametitele.

Riikliku võrguagentuuri pressiesindaja sõnul käsitleb amet nukku varjatud ülekandeseadmena, mis on Saksamaa telekomiseadustega keelatud. "Pole tähtis, millise esemega on tegu, olgu selleks tuhatoos või tuletõrjealarm," selgitas pressiesindaja.

Seaduserikkujat võib karistada kuni kaheaastase vangistusega.

Toimetaja: Karin KoppelERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema