Video: politsei ja MTA kontrollisid Paldiskis busse ja veokeid ({{commentsTotal}})

Politsei, maksu- ja tolliamet ning maanteeamet kontrollivad sel nädalal busside ja veokite liiklusnõuetele vastavust. Tegu on üleeuroopalise reidiga. Kontrollitakse töö- ja puhkeaega, sõiduki tehnilist korrasolekut ning veose vastavust dokumentidele.

Paldiskis asus üks paljudest kontrollpunktidest, kus politsei, maksu- ja tolliamet ning maanteeamet kontrollisid raskeveokeid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kontrollimisel seisid kõrvuti Leedu ja kohalik veokijuht, kes täitsid kannatlikult ametnike nõudmisi. Autojuht Aleksandril olid puhkeajaga kõik normis. Leedu autojuhti politsei aga edasi sõita ei lubanud, kuna leidis, et mees pole piisavalt puhanud ning auto saadeti kõrvalasuvale parkimisplatsile.

PPA juhtivkorrakaitseametniku Kalmer Tikerpe sõnul on põhilised rikkumised seotud töö- ja puhkeaja nõuetega. "Juhid ei ole piisavalt puhanud. Samuti on sõidukid ülekaalus - veokil on kas liigasuur koorem peal. Või ei vasta tehnoseisund nõuetele - autod on katki," lisas Tikerpe.

Kontrollitud metsaveokil oli kaal normis ning tolliameti kinnitusel oli ka kütusega kõik korras.

"On olnud selliseid rikkumisi, kus me oleme raskeveokitelt tõesti avastanud kütust, mis on mõeldud kasutamiseks põllumajanduses - n-ö rahvakeeli sinist kütust. Ja päris mitmeid veokijuhte oleme avastanud, kes ei ole töötajate registris registreeritud," selgitas MTA tolliosakonna juhataja asetäitja Tiit Kõluvere.

Pärast rooli sakutamist leidis politsei aga, et roolivõim ei toiminud ühtlaselt ning autojuht saadeti lähimasse remonditöökotta. Õnneks pidi ta metsakoorma kõrvalasuvasse sadamasse viima ning võis selle siiski enne ära anda.

Sel nädalal kontrollisid kolm ametit üle 300 raskeveoki, neist veidi üle 40 olid välismaa päritolu. Salakaupa ja uimasteid seni leitud pole.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics