Pärnu munitsipaalkorterid peaksid leevendama suviseid üüritõuse ({{commentsTotal}})

Ettevõtlusminister Urve Palo jätkab kolm aastat tagasi alustatud üürikorterite projekti. Pärnus leitakse, et üürikorterid on vajalikud, sest praegu löövad suvitajad teatud kuudel üürihinnad väga kõrgeks.

Korterelamuid ehitatakse praegu üksnes suuremates linnades, aga väiksemad paigad on vaeslapse osas, sest ehitamine on kallis, aga kortereid ei õnnestu nii kallilt müüa või üürile anda, et see end ära tasuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnus kortereid on, aga näiteks suvel eelistatakse puhkajaid ja üürnikul tuleb siis oluliselt rohkem maksta, et samas korteris edasi elada.

Minister Urve Palo tõdes, et kolme aasta eest alanud üürimajade projekt on edasi arenenud.

"Tänaseks me oleme sellises kohas, et poliitiline arusaam on olemas. Ühiskonnas on ka kasvanud arusaam, millest me üldse räägime ja ka vajadus on selgelt olemas. Valitsusliidu eelarves on sel aastal vastavalt 2,5 miljonit ja järgmisel kahel aastal 40 miljonit eurot, et ehitada üürikortereid selleks, et tõsta tööjõu mobiilsust Eestis ja anda inimestele võimalus elada kaasaegsetes korterelamutes," selgitas minister.

Palo ütles, et riik ei tule kuhugi üürikortereid ehitama, kui kohalik omavalitsus seda ei soovi. Programm näeb ette, et poole rahast paneb riik ja poole omavalitsus. Kortereid haldab ja rendib välja omavalitsus.

Pärnus on kortermaju juba varemgi ehitatud nii, et pool raha on tulnud KredExilt ja pool linnalt. Linnal on juba praegu üle 300 korteri.

"Küsimus on selles, kuidas toimub õiglane jaotus, et ei hakkaks keegi nende korteritega äri tegema. Loomulikult ei taha kohalik omavalitsus olla see, kes seda normaalset majandust kuidagi hakkaks solkima. Pigem on küsimus selles, kuidas lahendada sesoonsuse probleeme, et neil üürnikel, kes ei ole võimelised maksma sellist raha, oleks ka võimalik Pärnus omandada üürikorterit ja pidada seda aasta läbi," rääkis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Tema sõnul on ka ettevõtjad huvitatud oma töötajatele korterite ehitamisest. Küsimus on siin pigem maksupoliitikas ja ka sellest oli tema sõnul ministriga juttu.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema