Inimkaubanduse vastasele nõustamistelefonile helistas mullu 420 inimest ({{commentsTotal}})

Eestis on kasvanud inimkaubandusega seotud kuritegevus. Eelmisel aastal registreeriti 15 sellist kuritegu ja pooled neist on seotud rahvusvahelise inimkaubandusega.

Eestis tegutseb 12 aastat inimkaubanduse ennetamise ja ohvrite abistamise nõustamisliin, kuhu mullu helistas oma murega 420 inimest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Telefoninumbrile 660 73 20 helistati mullu muuhulgas muredega, kus lapsehoidjaks palgatud naine pidi magama sisuliselt kapis ja sai söögiks pere toidujääke ning töömees sõitis objektile auto pagasiruumis ja pidi elama kütteta majas.

Nõustamisliin teeb tihedat koostööd Eesti välissaatkondadega ja vajadusel aitab hädasolijat kohtuni välja. Tõusvat trendi näitavad Eestis töötavad kolmandatest riikidest pärit inimeste pöördumised, kus neid on petetud ametliku töö lubaduste ja palganumbriga.

"Teine murekoht on fiktiivsed abielud, mis on tõusvas joones ja need neiud, naisterahvad ja neiud üha rohkem pöörduvad, kui nad kuulevad, kuhu nad on mässitud ja millest nad tegelikult enam välja ei saa," selgitas MTÜ Living for Tomorrow juht Sirle Blumberg.

Valdavalt helistatakse nõustamisliinile siis, kui inimene on juba hädas, mitte ennetavalt.

Ohvritele pakutakse tasuta juriidilist konsultatsiooni seoses töölepingutega, vajadusel suunatakse varjupaika ja jagatakse soovitusi, kuidas vältida sattumist inimkaubanduse ohvriks.

Riigi algatusel käivitus veebruarist ka inimkaubanduse tõkestamiseks sotsiaalkampaania, et ohvreid ja lähedasi teavitada ning julgustada inimesi juhtumitest teada andma.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.