Lasteaedade juhid toetavad ideed koolieelikutele võõrkeelt õpetada, kuid ekspertidel on ka kahtlusi ({{commentsTotal}})

Lasteaedade juhid toetavad president Kersti Kaljulaidi ideed hakata lastele õpetama võõrkeelt juba lasteaias. Probleemiks on nende sõnul aga selliste õpetajate leidmine, kes oskaksid võõrkeelt õpetada lastepäraselt ja professionaalselt.

Lasteaednike liit aga leiab, et esmalt tuleks lasteaedadele tagada kvaliteetne emakeeleõpe ning logopeediline abi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinnas, Lasnamäel asuvas Seli lasteaia lapsed on pärit venekeelsetest peredest ja lasteaeda tulles nad eesti keelest aru ei saanud. Eesti keelt õpitakse 5 korda nädalas ja õppimine käib läbi mängu.

"Ma tean, ma näen - nende silmad säravad ja nad jooksevad siia tundi, tulevad rõõmuga," märkis Seli lasteaia eesti keele õpetaja Irina Jefremkova.

Sellisel moel keele õppimist nimetatakse varajaseks võõrkeele õppeks.

Mustamäe Kadaka lasteaias õpitakse keelt keelekümbluse programmi järgi. Ehk nii, et teine keel sulandub igapäevaellu. Lasteaia direktor Marianne Liiv ütles, et tulemusi pole vaja kaua oodata.

"Juba selle kolme kuu jooksul on ta võimeline juba vastama, aru saama ja mingil määral suhtlema. Ma väga pooldan keelekümblust," sõnas Liiv.

President Kersti Kaljulaid ütles kohtumisel haridusjuhtidega, et on tohutu lapse aja ja ressursi raiskamine, kui me ei õpeta talle lasteaias selgeks veel üht keelt.

Tallinna Ülikooli dotsent Maris Saagpakk kommenteeris, et keeleõppe juures on olulised õpetajate oskused. Tallinna Ülikoolis on olemas spetsialistid, kes oskavad õpetada lastaedade keeleõpetajaid.

"Kui see oleks süsteemne ja püsiv ja kui seda toetaks ka see sild, et koolis oleks võimalik jätkata selle keelega, mida lasteaias õpiti ka juhul kui see on saksa keel, prantsuse keel, soome keel, siis oleksime juba väga suure sammu teinud sellise mitmekeelse ühiskonna arengus edasi," arvas ta.

Eesti lasteaednike liit leiab samuti, et ideed võiks kaaluda, kuid hetkel on põletavamaid probleeme.

Liidu juhatuse liige Evelin Sarapuu sõnul on vaja lastele tagada emakeele õpe ja kõneravi vajavatele lastele logopeediline abi.

"Eesti lasteaednike liit on seisukohal, et enne, kui lastele hakata võõrkeelt õpetama, on oluline saada vajalikul tasemel oma emakeel selgeks," rõhutas ta.

Sarapuu sõnul on jäänud laste kõneoskus aasta-aastalt nõrgemaks ning paljud lapsed vajavad logopeedilist abi.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics