EASi uueks juhiks saab Alo Ivask ({{commentsTotal}})

{{1487770132000 | amCalendar}}

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu valis kolmapäeval üksmeelselt oma uueks juhiks Alo Ivaski, kes asub ametisse alates 20. märtsist.

EASi pressiesindaja Emilie Toomela rääkis ERRile, et nõukogu arutas kohtumisel viimaseid sõelale jäänud kandidaate ja valis juhatuse esimeheks Ivaski, kes juhtis eelnevalt ehitus- ja kodusisustuskaubamajade võrku Kesko Senukaid (endine Rautakesko) Eestis ja Lätis.

Ivaskiga sõlmitakse tööleping neljaks aastaks.

Uus juht ütles, et EAS on õigustatult kõrgendatud tähelepanu all, kuid kahjuks ei ole alati meediast välja tulnud, et EAS on teinud asendamatut tööd mitmetes valdkondades ning tegemist on väga tugeva Eesti ekspordi arendajaga.

"Enne meeskonnaga koostööd alustamata on veel raske öelda, kuidas me täpselt EASiga edasi läheme, aga minu soov on jätkata suunda kasvatada EASist toetuste jagaja asemel ettevõtluse kompetentsikeskus," sõnas Ivask.

Intervjuus "Aktuaalsele kaamerale" ütles Ivask, et EAS-is ees seisvate reformide kohta on vara veel midagi öelda. Palju kriitikat saanud Eesti brändi kohta märkis ta, et ilmselt on seal aspekte, mis vajaksid ülevaatamist. "Mida täpselt, kuidas, vastan esimesel võimalusel."

EAS-i välisesindajate võrgustiku puhul on Ivaski sõnul kõige olulisem, et see üldse olemas on. "See tuleb üle vaadata sellise pilguga, et kas me oleme kõigis nendes kohtades, kus on vaja olla. Kui me oleme nendes kohtades, siis järgmine küsimus on, et kui tõhusalt me seal töötamine, aga ma arvan, et välismaal töötamine on ülioluline."

EASi nõukogu esimehe Erki Mölderi sõnul tegi nõukogu üksmeelse otsuse 69 kandidaadi seast.

„Meil oli lõppvoorus viis tugevat kandidaati. Tegemist on väga suure ja paljunõudva organisatsiooniga, millel on suurel hulgal erinevaid teenuseid. Alo Ivaski kui tippjuhi tasakaalukus ja sihikindlus on kindlasti need omadused, mida EAS täna vajab," lausus Mölder.

EAS kuulutas juhatuse esimehe konkursi välja pärast seda, kui senine juht Hanno Tomberg oli president Toomas Hendrik Ilvese Ärma talu ettevõtlustoetuse osas tehtud otsuste tõttu tagasi kutsutud.

Vahepealsel ajal on EASi juhatuse esimehe ülesandeid täitnud Sille Talvet-Unt.

Juhatuse esimehe kandidaatidelt oodati kõrgharidust majanduse, rahanduse või rahvusvaheliste suhete valdkonnas ning vähemalt kolmeaastast juhtide juhtimise kogemust era või avalikus sektoris. Lisaks ka väga head inglise keele oskust. EASi juhatuse esimehe palgatase on kuni 6000 eurot.

Toimetaja: Karin Koppel, Priit LutsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.