EASi uueks juhiks saab Alo Ivask ({{commentsTotal}})

{{1487770132000 | amCalendar}}

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu valis kolmapäeval üksmeelselt oma uueks juhiks Alo Ivaski, kes asub ametisse alates 20. märtsist.

EASi pressiesindaja Emilie Toomela rääkis ERRile, et nõukogu arutas kohtumisel viimaseid sõelale jäänud kandidaate ja valis juhatuse esimeheks Ivaski, kes juhtis eelnevalt ehitus- ja kodusisustuskaubamajade võrku Kesko Senukaid (endine Rautakesko) Eestis ja Lätis.

Ivaskiga sõlmitakse tööleping neljaks aastaks.

Uus juht ütles, et EAS on õigustatult kõrgendatud tähelepanu all, kuid kahjuks ei ole alati meediast välja tulnud, et EAS on teinud asendamatut tööd mitmetes valdkondades ning tegemist on väga tugeva Eesti ekspordi arendajaga.

"Enne meeskonnaga koostööd alustamata on veel raske öelda, kuidas me täpselt EASiga edasi läheme, aga minu soov on jätkata suunda kasvatada EASist toetuste jagaja asemel ettevõtluse kompetentsikeskus," sõnas Ivask.

Intervjuus "Aktuaalsele kaamerale" ütles Ivask, et EAS-is ees seisvate reformide kohta on vara veel midagi öelda. Palju kriitikat saanud Eesti brändi kohta märkis ta, et ilmselt on seal aspekte, mis vajaksid ülevaatamist. "Mida täpselt, kuidas, vastan esimesel võimalusel."

EAS-i välisesindajate võrgustiku puhul on Ivaski sõnul kõige olulisem, et see üldse olemas on. "See tuleb üle vaadata sellise pilguga, et kas me oleme kõigis nendes kohtades, kus on vaja olla. Kui me oleme nendes kohtades, siis järgmine küsimus on, et kui tõhusalt me seal töötamine, aga ma arvan, et välismaal töötamine on ülioluline."

EASi nõukogu esimehe Erki Mölderi sõnul tegi nõukogu üksmeelse otsuse 69 kandidaadi seast.

„Meil oli lõppvoorus viis tugevat kandidaati. Tegemist on väga suure ja paljunõudva organisatsiooniga, millel on suurel hulgal erinevaid teenuseid. Alo Ivaski kui tippjuhi tasakaalukus ja sihikindlus on kindlasti need omadused, mida EAS täna vajab," lausus Mölder.

EAS kuulutas juhatuse esimehe konkursi välja pärast seda, kui senine juht Hanno Tomberg oli president Toomas Hendrik Ilvese Ärma talu ettevõtlustoetuse osas tehtud otsuste tõttu tagasi kutsutud.

Vahepealsel ajal on EASi juhatuse esimehe ülesandeid täitnud Sille Talvet-Unt.

Juhatuse esimehe kandidaatidelt oodati kõrgharidust majanduse, rahanduse või rahvusvaheliste suhete valdkonnas ning vähemalt kolmeaastast juhtide juhtimise kogemust era või avalikus sektoris. Lisaks ka väga head inglise keele oskust. EASi juhatuse esimehe palgatase on kuni 6000 eurot.

Toimetaja: Karin Koppel, Priit LutsJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema