Jääolude tõttu seiskus laevaliiklus mandri ja Hiiumaa vahel ({{commentsTotal}})

{{1487761011000 | amCalendar}}

Seoses tugeva tuulega tekkinud raskete jääolude tõttu Rukkirahu kanalis oli laevaliiklus Hiiumaa liinil kella 19-ni peatunud.

Parvlaevade Regula ja Leiger kaptenid selgitas ennelõunal, et jäämassid on hakanud kanalis liikuma ja need võivad oma suure jõu tõttu suruda laevad kanali serva madalikule.

TS Laevad rõhutas teates, et nende peamiseks eesmärgiks on tagada laeva, reisijate ja sõidukite ohutus ja turvalisus.

Seetõttu jäid ära väljumised Heltermaalt kell 12 ja Rohukülast kell 14 ning annulleeritud väljumised Rohukülast kell 15.30 ning Heltermaalt kell 16 ja 17.30. Esimest korda väljub laev Rohukülast kell 19.

Raskeid jääolusid nägi kõige lähemalt parvlaev Regula, mis oli sunnitud jää tõttu 11.30 ajal merel ringi pöörama ja naasma Rohuküla sadamasse.

"Et laeva ja inimesi säästa, siis tuli lihtsalt laev ümber pöörata, mis ka kitsastes jääoludes õnnestus. Jää liikus väga kiiresti, kohati olid jäätükid üksteise peale suured plaadid sõitnud kahe-kolmekordselt nii, et sadamasse sissesõit oleks olnud meie poolt välistatud," selgitas Regula kapten Tiit Leis "Aktuaalsele kaamerale".

Laevad seisavad Rohuküla sadamas ilmastikutingimuste muutumise ootel. Ärajäänud reisidele ostetud piletid kehtivad 48 tundi ja neid on võimalik Praamid.ee e-keskkonnas muuta ka kaugemaks kuupäevaks. Ärajäänud reisidele müüdud piletite tagastamisel tagastustasu ei lisata.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema