Jääolude tõttu seiskus laevaliiklus mandri ja Hiiumaa vahel ({{commentsTotal}})

{{1487761011000 | amCalendar}}

Seoses tugeva tuulega tekkinud raskete jääolude tõttu Rukkirahu kanalis oli laevaliiklus Hiiumaa liinil kella 19-ni peatunud.

Parvlaevade Regula ja Leiger kaptenid selgitas ennelõunal, et jäämassid on hakanud kanalis liikuma ja need võivad oma suure jõu tõttu suruda laevad kanali serva madalikule.

TS Laevad rõhutas teates, et nende peamiseks eesmärgiks on tagada laeva, reisijate ja sõidukite ohutus ja turvalisus.

Seetõttu jäid ära väljumised Heltermaalt kell 12 ja Rohukülast kell 14 ning annulleeritud väljumised Rohukülast kell 15.30 ning Heltermaalt kell 16 ja 17.30. Esimest korda väljub laev Rohukülast kell 19.

Raskeid jääolusid nägi kõige lähemalt parvlaev Regula, mis oli sunnitud jää tõttu 11.30 ajal merel ringi pöörama ja naasma Rohuküla sadamasse.

"Et laeva ja inimesi säästa, siis tuli lihtsalt laev ümber pöörata, mis ka kitsastes jääoludes õnnestus. Jää liikus väga kiiresti, kohati olid jäätükid üksteise peale suured plaadid sõitnud kahe-kolmekordselt nii, et sadamasse sissesõit oleks olnud meie poolt välistatud," selgitas Regula kapten Tiit Leis "Aktuaalsele kaamerale".

Laevad seisavad Rohuküla sadamas ilmastikutingimuste muutumise ootel. Ärajäänud reisidele ostetud piletid kehtivad 48 tundi ja neid on võimalik Praamid.ee e-keskkonnas muuta ka kaugemaks kuupäevaks. Ärajäänud reisidele müüdud piletite tagastamisel tagastustasu ei lisata.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERRVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.