Fotod: Ukraina rahvuslased tähistasid Maidani kolmandat aastapäeva ({{commentsTotal}})

{{1487776739000 | amCalendar}}

Tuhanded rahvuslased osalesid Ukraina pealinnas Kiievis toimunud marsil, millega tähistati Maidani kolmandat aastapäeva.

"Väärikuse" nime all toimunud marsil meenutati 2014. aasta revolutsioonis hukkunuid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meeleavaldajad nõudsid hiljem valitsushoonete juures võimudelt ka Venemaaga kaubandussuhete lõpetamist ja Maidani väärtuste järgimist.

Ligi kolm aastat on kestnud Ukraina ja Kremli toetatud üksuste lahingud Donbassis, mis on nõudnud ligi kümne tuhande inimese elu.

"Kahjuks ei ole me viimase kolme aasta jooksul mingitki väärikust poliitikutes näinud. Võib-olla paneb protest neid mõtlema, et väärikust ei tule näidata üksnes Maidanil hukkunute ja praegu rindel surevate inimeste suhtes," rääkis Odessa elanik Sergii Tarasenko.

"Meie, Ukraina rahvuslased, ühendame oma pingutused, et astuda vastu relvastatud okupandile idas ja finantsdiktaatorsusele läänes, kuid mis kõige tähtsam - et hävitada võimud, kes ekslikult peavad end ukrainlasteks," rääkis Ukraina "Rahvusüksuslaste" parlamendisaadik Andrii Biletskii. 

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema