Euroopa Komisjoni hinnangul on Eestis hästi toimiv tööturg ({{commentsTotal}})

Euroopa Komisjon avaldas täna iga-aastase analüüsi liikmesriikide majandusliku ja sotsiaalse olukorra kohta. Eestis komisjoni hinnangul makromajanduslikku tasakaalustamatust ei esine ning riigieelarve on vastavuses Euroopa Liidu eelarvereeglitega.

Reformid, investeeringud ja vastutustundlik eelarvepoliitika viivad Euroopa majandust edasi, ütles liikmesriikide eelarvearuandeid tutvustanud Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis.

Kuigi Euroopa sotsiaalmajanduslik olukord on paranenud on endiselt probleeme tööpuuduse, vaesuse ja suurte palgaerinevustega. Kõige probleemsem riigieelarve on Itaalial, kus puudujääk ületab lubatut 0,2 protsendi võrra, märgib Komisjon. Dombrovskis ütles, et Roomale antakse ajapikendust aprillini. Euroopa majandust pidurdavad Dombrovskise sõnul hapuks läinud laenud, millega peaksid liikmesriigid kiiremas korras tegelema.

Seevastu Eesti on üks väheseid Euroopa riike, kellel ei ole probleeme eelarvega, teiseks oleme täitnud eeskujulikult hariduse ja tööturu jaoks seatud eesmärke. Samas on tööturu varjuküljeks tööjõu vähenemine.

Valitsuse plaanitavad laenud ning maksusüsteemi muudatused on põhimõtteliselt Euroopa reeglitega kooskõlas, ütleb Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets.

"Need plaanid, mis täna on teada, ei tohiks komisjoni vaatevinklist suuri probleeme tekitada. Kui lühidalt öelda, siis seni, kuni struktuurne defitsiit jääb 0,5 protsendi piiresse, on see Euroopa reeglitega kooskõlas," lausus Kasemets.

Kuna Komisjon on aastaid soovitanud maksu transpordi valdkonnas, siis võimalik automaks oleks samuti nende meele järele. Jätkuvalt on Eestis probleem teadus- ja arendustegevuse tulemuste kasutamisega kõrgema lisandväärtusega toodeteks.

Ühe uue sõlmkohana näeb Komisjon Eesti puhul nii välisinvesteeringute kui ettevõtete investeeringute vähesust, seda eriti tööstuses.

Järgmised soovitused riikidele avaldab Komisjon tuleval kevadel.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Vikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.