Talupidajatelt vilja välja petnud kelmide tekitatud kahju hinnatakse juba üle 360 000 euro ({{commentsTotal}})

Põllumeestelt suures koguses vilja välja petnud kelmide kriminaalasjas ulatuvad talunikele tekitatud kahjud tänaseks juba 360 000 euroni.

Arvatavaid kelme on kokku 11, kolm neist on vahi all ning nende käest on tänaseks kohtu poolt arestitud kaks kinnistut, kaks sõiduautot ning 68 000 eurot sularaha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Talunikelt vilja välja petnud kelmidele jälile saades oli uurijatele selge, et kahjud selles kriminaalmenetluses on väga suured.

Lühidalt öeldes petsid kelmid nelja aasta jooksul varifirmade kaudu ning soodsa hinnaga meelitades talunikelt välja vilja, jätsid selle eest teadlikult maksmata ning müüsid kokkuostjatele edasi. Selline teguviis andis alust arvata, et pettuse ohvriks langenud ausaid viljakasvatajaid on rohkem, kui esialgu paistab.

"Tänaseks on vihjetelefonile ja meilile uusi vihjeid tulnud. On lisandunud seitse kuriteoepisoodi ja on teada, et neid lisandub veelgi lähiajal. Kahjusumma on kasvanud endisest 300 000 eurost 360 000 peale ja see kahjusumma kasvab veelgi," rääkis keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Lõuna ringkonnaprokurör Margus Lellep lisas, et ka kahtlustatavate hulk suurenenud. "Praeguse seisuga on asjas 11 kahtlustatavat, ei saa välistada, et ka see ring suureneb, nii nagu ei saa välistada, et ka kannatanute ring võib suureneda."

Hea uudis on see, et päris ilma talumehed oma rahast ilmselt siiski ei jää, sest hoolimata kogutud vara varjamisest ja sellega trikitamisest on tänaseks märkimisväärne osa arestitud.

"On õnnestunud arestida nii kinnisvara, kui vallasvara, siinkohal ma pean silmas erinevaid kinnistuid, mootorsõidukeid ja sularaha," rääkis prokurör Lellep. Peidetud sularaha leidmiseks kasutati ka Eesti ainsa rahakoera abi.

Kalakelmide kriminaalasjas kahju veelgi suurem

Kui kelmide haare on märksa laiem ja see kuriteoliik jätkuvalt tõusuteel. Nii on tänaseks alustatud mahukat ja osaliselt piiriülest menetlust ka niinimetatud kalakelmide osas. Laias laastus on skeem sama. Kannatanute hulk selles menetluses piirdub esialgu kolmega, kuid kahjusumma on veelgi suurem.

Kalakelmide kriminaalasjast rääkides on prokuratuur ja politsei täna veel üsna kidakeelsed, "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt ulatuvad need kahjud 400 000 euroni ning skeem oli lihtne - kelmid lubasid tarnida Norrast lõhet, võtsid ettemaksu, kuid kala jätsid muidugi tarnimata.

Viis arvatavat kurjategijat on keskkriminaalpolitsei tänaseks kätte saanud.

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema