Talupidajatelt vilja välja petnud kelmide tekitatud kahju hinnatakse juba üle 360 000 euro ({{commentsTotal}})

Põllumeestelt suures koguses vilja välja petnud kelmide kriminaalasjas ulatuvad talunikele tekitatud kahjud tänaseks juba 360 000 euroni.

Arvatavaid kelme on kokku 11, kolm neist on vahi all ning nende käest on tänaseks kohtu poolt arestitud kaks kinnistut, kaks sõiduautot ning 68 000 eurot sularaha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Talunikelt vilja välja petnud kelmidele jälile saades oli uurijatele selge, et kahjud selles kriminaalmenetluses on väga suured.

Lühidalt öeldes petsid kelmid nelja aasta jooksul varifirmade kaudu ning soodsa hinnaga meelitades talunikelt välja vilja, jätsid selle eest teadlikult maksmata ning müüsid kokkuostjatele edasi. Selline teguviis andis alust arvata, et pettuse ohvriks langenud ausaid viljakasvatajaid on rohkem, kui esialgu paistab.

"Tänaseks on vihjetelefonile ja meilile uusi vihjeid tulnud. On lisandunud seitse kuriteoepisoodi ja on teada, et neid lisandub veelgi lähiajal. Kahjusumma on kasvanud endisest 300 000 eurost 360 000 peale ja see kahjusumma kasvab veelgi," rääkis keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Lõuna ringkonnaprokurör Margus Lellep lisas, et ka kahtlustatavate hulk suurenenud. "Praeguse seisuga on asjas 11 kahtlustatavat, ei saa välistada, et ka see ring suureneb, nii nagu ei saa välistada, et ka kannatanute ring võib suureneda."

Hea uudis on see, et päris ilma talumehed oma rahast ilmselt siiski ei jää, sest hoolimata kogutud vara varjamisest ja sellega trikitamisest on tänaseks märkimisväärne osa arestitud.

"On õnnestunud arestida nii kinnisvara, kui vallasvara, siinkohal ma pean silmas erinevaid kinnistuid, mootorsõidukeid ja sularaha," rääkis prokurör Lellep. Peidetud sularaha leidmiseks kasutati ka Eesti ainsa rahakoera abi.

Kalakelmide kriminaalasjas kahju veelgi suurem

Kui kelmide haare on märksa laiem ja see kuriteoliik jätkuvalt tõusuteel. Nii on tänaseks alustatud mahukat ja osaliselt piiriülest menetlust ka niinimetatud kalakelmide osas. Laias laastus on skeem sama. Kannatanute hulk selles menetluses piirdub esialgu kolmega, kuid kahjusumma on veelgi suurem.

Kalakelmide kriminaalasjast rääkides on prokuratuur ja politsei täna veel üsna kidakeelsed, "Aktuaalsele kaamerale" teadaolevalt ulatuvad need kahjud 400 000 euroni ning skeem oli lihtne - kelmid lubasid tarnida Norrast lõhet, võtsid ettemaksu, kuid kala jätsid muidugi tarnimata.

Viis arvatavat kurjategijat on keskkriminaalpolitsei tänaseks kätte saanud.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.