Taavi Aas lubab linnameedia kaubamärgid Keskerakonnalt tagasi küsida ({{commentsTotal}})

Tallinna linnapea kohusetäitjale Taavi Aasale tuleb üllatusena, et kolm linnameedia kaubamärki kuuluvad tegelikult tema koduparteile, Keskerakonnale. Aas lubab väljaannete kaubamärgid erakonnalt linnale tagasi küsida.

Tallinn linnavalitsuse väljaantavate ajalehtede Pealinna, Stolitsa ja ka Raepressi pressiosakonna kaubamärgid ning veebi domeenid ei kuulu mitte linnale vaid Keskerakonnale. Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aasa sõnul läksid ajalehtede kaubamärgid Keskerakonna kätte üle kümne aasta tagasi, ajal kui linnapeaks sai Tõnis Palts, kes ei soovinud neid ajalehti välja anda. Keskerakond võttis need seepeale endale. Hiljem sai aga võimule tagasi Keskerakond.

"Siiamaani on sedasi olnud, et me oleme iga-aastaselt sõlminud lepingu nende kaubamärkide kasutamiseks. Meil ei ole selles suhtes probleem olnud. Nii on see olnud," selgitas Taavi Aas "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinna linnavolikogu liige Maris Sild (SDE) leiab, et olukord näitab taas, et Tallinn ja Keskerakond kipuvad rahakotte segamini ajama. "Minu meelest on see täpselt samasugune juhtum, kus tuleks väga selgelt piirid paika panna, et mis on siis Keskerakonna raha ja mis on Tallinna linna raha."

Opositsioon toob välja, et 2017. aasta eelarves on Raepressile, Pealinnale ja Stolitsale raha ette nähtud 2 miljonit eurot. Samuti tuuakse välja, et Keskerakonna võimu vahetumise järel lubati ka linnas ja linnameedias uusi põhimõtteid.

Taavi Aasa sõnul ei maksa linn Keskerakonnale kaubamärkide ja domeeni kasutamise eest midagi, kuid lisab, et varasemad otsused tehti Edgar Savisaare linnavalitsuse ajal, aga nüüd on linn valmis asja ümber vaatama.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kuulis kaubamärgi ja domeeni erakonnale kuulumisest "Aktuaalse kaamera" käest.

"Kui tegemist on Tallinna linna lehega, siis igasugune regulatsioon peab kuuluma Tallinna linnale, olgu need domeenid või mingid muud infotehnoloogilised lahendused. Kui see nii ei ole, siis ma loodan, et linn ja erakonna peasekreätr need asjad üle vaatavad. Ma loodan, et lähiajal see küsimus lahendatakse ära," ütles peaminister ja Keskerakonna juht.

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema