Taavi Aas lubab linnameedia kaubamärgid Keskerakonnalt tagasi küsida ({{commentsTotal}})

Tallinna linnapea kohusetäitjale Taavi Aasale tuleb üllatusena, et kolm linnameedia kaubamärki kuuluvad tegelikult tema koduparteile, Keskerakonnale. Aas lubab väljaannete kaubamärgid erakonnalt linnale tagasi küsida.

Tallinn linnavalitsuse väljaantavate ajalehtede Pealinna, Stolitsa ja ka Raepressi pressiosakonna kaubamärgid ning veebi domeenid ei kuulu mitte linnale vaid Keskerakonnale. Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aasa sõnul läksid ajalehtede kaubamärgid Keskerakonna kätte üle kümne aasta tagasi, ajal kui linnapeaks sai Tõnis Palts, kes ei soovinud neid ajalehti välja anda. Keskerakond võttis need seepeale endale. Hiljem sai aga võimule tagasi Keskerakond.

"Siiamaani on sedasi olnud, et me oleme iga-aastaselt sõlminud lepingu nende kaubamärkide kasutamiseks. Meil ei ole selles suhtes probleem olnud. Nii on see olnud," selgitas Taavi Aas "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinna linnavolikogu liige Maris Sild (SDE) leiab, et olukord näitab taas, et Tallinn ja Keskerakond kipuvad rahakotte segamini ajama. "Minu meelest on see täpselt samasugune juhtum, kus tuleks väga selgelt piirid paika panna, et mis on siis Keskerakonna raha ja mis on Tallinna linna raha."

Opositsioon toob välja, et 2017. aasta eelarves on Raepressile, Pealinnale ja Stolitsale raha ette nähtud 2 miljonit eurot. Samuti tuuakse välja, et Keskerakonna võimu vahetumise järel lubati ka linnas ja linnameedias uusi põhimõtteid.

Taavi Aasa sõnul ei maksa linn Keskerakonnale kaubamärkide ja domeeni kasutamise eest midagi, kuid lisab, et varasemad otsused tehti Edgar Savisaare linnavalitsuse ajal, aga nüüd on linn valmis asja ümber vaatama.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kuulis kaubamärgi ja domeeni erakonnale kuulumisest "Aktuaalse kaamera" käest.

"Kui tegemist on Tallinna linna lehega, siis igasugune regulatsioon peab kuuluma Tallinna linnale, olgu need domeenid või mingid muud infotehnoloogilised lahendused. Kui see nii ei ole, siis ma loodan, et linn ja erakonna peasekreätr need asjad üle vaatavad. Ma loodan, et lähiajal see küsimus lahendatakse ära," ütles peaminister ja Keskerakonna juht.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.