Fotod: Kaljulaid asetas pärja Pätsi hauale ja andis liputoimkonnale mõõga ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
23 pilti
Autor: Rene Suurkaev/ERR
{{1487841892000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid asetas neljapäeval pärja Eesti esimese presidendi Konstantin Pätsi hauale Metsakalmistul.

Kaljulaid on varem öelnud, et Pätsi ausamba avamisele ta ei läheks.

Pärjad asetati ka teiste kõrgete riigitegelaste haudadele.

Hommikul andis Kaljulaid riigiliputoimkonna lipuohvitserile kapten Inderk Reismannile reedese paraadi läbiviimiseks üle vabariigi presidendi mõõga, mis kannab numbrit 0001, mis annetati presidendile 2006. aasta, mil tseremoniaalmõõgad Eesti reservohvitseride kogu initsiatiivil taas kasutusele võeti.

"Mõõk on läbi ajaloo olnud vabaduseiha ja kaitsetahte sümboliks. Loodan, et sellest mõõga pidulikust üleandmisest saab edaspidi traditsioon," teatas Kaljulaid.Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.