Tartu maratonile on registreerunud ligi neli tuhat suusasõpra ({{commentsTotal}})

Eeloleval nädalavahetusel osalevad 44. Tartu suusamaratonil tuhanded spordisõbrad nii Eestist kui maailmast. Tänavu sõidetakse maratoni aga esimest korda kahel päeval ning seda tehakse kuuekilomeetrisel kunstlumeringil. Distantsi pikkus on 63 kilomeetri asemel vaid 34 kilomeetrit.

Kui Tartu maraton viimati toimus, kulges rada harjumuspäraselt Otepäält Elvasse. Sel aastal sõidetakse maratoni kahel päeval ja lumepuuduse tõttu Tehvandil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui palju suusatajaid Tartu maratonil tänavu stardib, näitavad laupäevased ja pühapäevased sõidud. Praeguseks on sõitudele registreerinud veidi alla nelja tuhande suusasõbra.

Neljapäeva keskpäeval oli mõni neist juba Otepääl rajal. "Raja kohta ei saa midagi halba öelda. Nende olude kohta, mis praegu on, on rada 5+," kommenteeris Mati.

"Rada on ränk. Ilm on ka päris raske. Kui ta nüüd maratoniks väheke paremaks läheb, siis võib-olla nii hull ei ole, aga sulaga on libisemine kehv ja ma ei kadesta määrimise poolt siin maratonisõitjatel," rääkis Heiki.

Tema hinnangul on õige, et lumepuuduse tõttu maraton Tehvandil korraldatakse. "Tegelikult on see juba aastaid ära jäänud ja inimesed on raha maksnud, aga ei saa sõita. Aga ma ei tea, kas Tehvandi on kõige õigem variant. Aga muidugi, mujal ei olegi ju väga hea. Mina isiklikult ei läheks seda sõitma," arutles Heiki.

Küll aga läheb pühapäeval sõitma Mati, kes, nagu ta ise ütleb, treenib pika ea nimel Tehvandi radadel iga päev.

"See on väga hea mõte, sest kaks varianti on: kas üldse ära jätta või teha maraton siin. Kahest variandist tuleb parim valida ja parim on ikkagi siin teha maraton," ütles Mati.

Ka Maria peab Tehvandil võistluse korraldamist õigeks. "Mina olen väga selle poolt. Juba eelmisel aastal lootsin, et seda tehakse, aga siis vist ei jõutud selleni. Mulle väga see plaan meeldib. Vähemalt saab mingi sõit tehtud," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema