Tali: kaitsejõudude paraad toimub iga ilmaga ({{commentsTotal}})

Tallinnas Vabaduse väljakul peeti neljapäeva hilisõhtul kaitsejõudude Vabariigi aastapäeva paraadi peaproovi, et pidupäevaks vääriliselt valmis olla.

Kaitseministeeriumi kommunikatsioonijuht kolonel Peeter Tali ütles peaproovi ajal "Aktuaalsele kaamerale", et suuremaid muudatusi on tänavu mitmeid: esimest korda osalevad paraadil ka liitlaste tankid ning paraadi juhataval Riho Terrasel on uus auaste - kindral. Möödunud aastal kandis ta veel tiitlit kindralleitnant.

Küsimusele, ega mõnel sõjaväelasel vanast harjumusest presidendi tiitel sassi lähe ehk kas kõigil tuleb "proua president" juba vabalt välja, vastas Tali resoluutselt: "Nalja teete või? Sõjaväes on kord ja distsipliin ja treening. Paraadiks on harjutatud päevi ja nädalaid, mingit sellist möödalaskmist ei saa lihtsalt olla. Suht kohatu küsimus ausalt öeldes."

Peeter Tali kinnitas, et paraad toimub kindlalt iga ilmaga, sest pole olemas halba ilma, vaid üksnes kehv varustus, kuid Eesti kaitseväe varustus on aasta-aastalt paremaks läinud. Samas avaldas Tali lootust, et ilm tuleb hea.

Toimetaja: Merilin PärliMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.