Saaremaa talunik andis välja raamatu aastatest nõukogude armees ({{commentsTotal}})

Talunik Raimond Ellik tutvustas enda kirjutatud raamatut, mis räägib tema elu sellest perioodist, kui kodumaa oli küll kaugel, aga kodu ja Eesti olid südames ehk aastatest nõukogude armees.

Vimati puhkas Ellik kolm aastat tagasi. Et ta töötab 365 päeva aastas, tuleneb tema sõnul armastusest loomade vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mul on praegu 160 lehma, keda ma lüpsan täiesti üksinda. Ja seda tööd ma olen teinud üksi juba 1996. aasta 30. aprillist. Ja selle 7500 päeva jooksul on mul olnud 50 vaba päeva, kui ma olen käinud reisil," rääkis Ellik.

Mõni aasta tagasi näitas "Aktuaalne kaamera", kuidas mees lehmadele laudas Vikerraadiot mängib. Vikerraadio mängib laudas jätkuvalt, raadio on ainult uuem ja mängib veel valjemini.

"Ma ei jõua ju kõiki lehmi ei kallistada, musitada või mis iganes. Raadio kompenseerib nii mõndagi," ütles Ellik.

Neljapäeval oli mehel põhjust aga rutiinist korraks välja tulla, sest ta tutvustas enda kirjutatud raamatut "Võõras mundris võõral maal". Raamat räägib Saaremaa mehe armeeaastatest.

"Ma sain ühe ohvitseri käest tunda nii vett kui ka vilet sellepärast, et ma julgesin olla eestlane ja julgesin rääkida eesti keeles. Kui ma tahtsin, et ma ei unustaks ära eesti keelt, lugesin ma luuletusi, eriti näiteks Tuglase "Merd"," meenutas Ellik.

"Olin seal võõras mees, sest mind ei sallitud. Näiteks usbekid ütlesid, et ma olen kapitalist. Nemad ei teadnud üldse, mis on Eesti. Nemad teadsid seda, et see on Soome, ainult Anne Veskit nad teadsid," lisas ta.

Kahe aasta jooksul kodumaast kaugel juhtunut pole Ellik suutnud siiani unustada ja loodab, et ehk aitab ilmunud raamat seda teha.

"Mulle oli endale vaja seda, sellepärast ma selle kirjutasin, et saaksin oma hinge pealt selle kõik ära. Ma ei tahtnud seda endasse enam jätta," ütles Ellik.

Kuigi Ellik pole kolm aastat puhanud, siis oma puhkuserahad võttis siiski mõni aeg tagasi välja ja selle eest ta raamatu välja andiski.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema