Video: pärgade asetamine võidusamba jalamile ({{commentsTotal}})

Juba aastaid kestvad verised konfliktid Euroopas ja maailmas tuletavad meile kõigile meelde, et vabadus ja demokraatlik õigusriik pole iseenesestmõistetavad, lausus peaminister Jüri Ratas pärgade asetamisel Vabadussõja võidusamba jalamile Eesti vabariigi 99. aastapäeval.

Ratas lausus sõnavõtus, et Eesti Vabariigi sünd ei toimunud veretult, vaid nõudis meie rahvalt palju ohvreid. "Täna mälestame tuhandeid Eesti Vabadussõjas oma isamaa eest elu andnuid ning kõiki haavatuid. Sõjaaeg tõi lugematul arvul hävitatud kodusid ja igaveseks lõhutud perekondi."

Eesti riik austab ja mäletab igavesti kõiki Vabadussõja sangareid ning Eesti riigi rajajaid, rõhutas peaminister. "Täpselt samamoodi ei tohi me kunagi unustada vapraid Eesti kaitseväelasi, kes on langenud meie riigi ja turvalisema maailma eest."

Juba aastaid kestvad verised konfliktid Euroopas ja maailmas tuletavad Ratase sõnul kõigile meelde, et vabadus ja demokraatlik õigusriik pole iseenesestmõistetavad. Seetõttu tuleb meil osata mõista Eesti saavutuste ning iseseisva riigi tõelist hinda.

"Siinkohal soovin tänada ja tunnustada kõiki meie rahvusvahelisi liitlasi ning partnereid. Suurbritannia, Soome, Rootsi ja Taani toel saavutasime võidu Eesti Vabadussõjas. Tänaseks oleme Euroopa Liidu ja NATO lahutamatu osa ning ainult üheskoos suudame seista turvalise ja vaba maailma eest," lausus Ratas.

Toimetaja: Priit LutsMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.