Galerii: teadus-, spordi- ja kultuuripreemiate ning Wiedemanni keeleauhinna üleandmine ({{commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas andis Eesti Vabariigi 99. aastapäeval Teaduste Akadeemias üle riigi teaduspreemiad, F. J. Wiedemanni keeleauhinna ning spordi- ja kultuuripreemiad.

Ratas ütles preemiate üleandmisel, et Eesti riigi vaimse rikkuse ja väärika tuleviku jaoks on kultuuri, keele, hariduse, teaduse ning spordi elujõulisus määrava tähtsusega.

"Eesti keel, meie traditsioonid ja kohalikud haritlased olid Eesti rahvusliku ärkamisaja tugisambaks ning andsid hindamatu panuse Eesti Vabariigi iseseisvumisel," ütles peaminister.

"Täna 99 aastat tagasi sündis Eesti Vabariik. Pole väärikamat päeva, mil anda üle meie kultuuri-, spordi- ja teaduspreemiad ning Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhind. Igaüks nende preemiate saajate hulgast on selle enamgi kui ära teeninud," lisas ta.

Riigi teaduspreemiad pälvisid

Enn Tõugu - pikaajaline tulemuslik teadus- ja arendustöö
Gennadi Vainikko - pikaajaline tulemuslik teadus- ja arendustöö
​Elmo Tempel - täppisteadused: tööde tsükkel "Galaktilised filamendid kosmilises võrgustikus"
Mait Metspalu, Toomas Kivisild, Luca Pagani, Monika Karmin, Lauri Saag ja Richard Villems - keemia ja molekulaarbioloogia: tööde tsükkel "Inimkonna geneetilise varieeruvuse olemus ja kujunemine"
Marlon Gerardo Dumas Menjivar - tehnikateadused: uurimistöö "Äriprotsesside andmekaeve teooria"
Tambet Teesalu - arstiteadus: teadus-arendustöö "Kullerpeptiidide väljatöötamine sihtmärgistatud vähiraviks"
Olev Vinn - geo- ja bioteadused: tööde tsükkel "Fanerosoikumi selgrootute paleoökoloogia ja biomineralisatsioon"
Kalev Jõgiste (koll. j), Marek Metslaid ja Kajar Köster - põllumajandusteadused: teadustöö "Häiringurežiimi ja ainevoogude tähtsus boreaalse ja hemiboreaalse vööndi metsade majandamisel"
Lauri Mälksoo - sotsiaalteadused: tööde tsükkel "Venemaa käsitused rahvusvahelisest õigusest ja inimõigustest"
Heiki Valk - humanitaarteadused: tööde tsükkel "Eesti hilismuinasaja ja ajaloolise aja maa-arheoloogia: ühiskond ja kultuur"

Riigi Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna laureaat

Marja Kallasmaa - keele ja kultuuriloo varamu "Eesti kohanimeraamatu" loomise ja toimetamise ning silmapaistvate teenete eest meie kohanimede talletamisel ja neis sisalduva ajaloolise mälu uurimisel

Riigi kultuuripreemiate laureaadid

Neeme Järvi - pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest
Lembit Ulfsak - pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest
Kalle Kasemaa - pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest
Mari-Liis Lill ja Paavo Piik - ühislavastuse "Teisest silmapilgust" eest
Kadri Voorand - albumi "Armupurjus", aktiivse kontserttegevuse nii Eestis kui ka välismaal, vokaalansambli Estonian Voices juhtimise ja kava "Kummardus Veljo Tormisele" eest
Sven Grünberg - juubelihooaja ja -kontsertide "Autoportreed" eest
Vox Clamantis - 20. hooaja ja Arvo Pärt "The Deer´s Cry" albumi eest
Kadri Mälk - kahe isikunäituse ja raamatu "Testament" eest

Riigi spordipreemiate laureaadid

Rein Kirsipuu - pikaajalise tulemusliku töö eest jalgrattaspordi arendamisel
Rein Haljand - pikaajalise tulemusliku töö eest spordipedagoogi ja rahvusvaheliselt tunnustatud sporditeadlasena
Ksenija Balta - eduka esinemise eest Euroopa meistrivõistlustel ja Rio de Janeiro olümpiamängudel 2016. aastal
Rasmus Mägi - eduka esinemise eest Rio de Janeiro olümpiamängudel 2016. aastal
Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo - pronksmedali võitmise eest Rio de Janeiro olümpiamängudel ja kuldmedali võitmise eest Euroopa meistrivõistlustel sõudmises paarisaerulise neljapaadi meeskonnas 2016. aastal
Matti Killing - tulemusliku töö eest treenerina Eesti paarisaerulise neljapaadi meeskonna ettevalmistamisel 2016. aasta Euroopa meistrivõistlusteks sõudmises ja Rio de Janeiro olümpiamängudeks
Kert Toobal - olulise panuse eest Eesti meeste võrkpallikoondise liidrina Euroopa Liiga võitmisel 2016. aastal ja pääsu tagamisel Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile
Kelly Sildaru - eduka esinemise eest rahvusvahelistel ekstreemspordivõistlustel 2016. aastal

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema