Ansip: Eesti peaks võetud kurssi hoidma ({{commentsTotal}})

Endine peaminister, Euroopa Komisjoni digivolinik Andrus Ansip ütles, et Eesti maine Brüsselis on väga hea ning riik peaks liikuma edasi oma senisel kursil.

Ansip kinnitas ERR-ile antud intervjuus, et uus valitsus Eesti kuvandit Brüsselis muutnud pole. "Eestil väga hea maine Brüsselis. Viimasel ajal on palju räägitud kaitsekulutustest ja Eestit on tõstetud esile, et ta on üks viiest NATO riigist, kes täidab oma võetud kohustust ja kulutab riigikaitsele enam kui 2 protsenti SKT-st," rääkis Ansip.

"Kuvand Eestist kui e-riigist on võib-olla isegi tugevam kui see e-riik iseenesest meil siin on. Seda pole ka valitsuse vahetus kuidagi mõjutanud. Nii et Eesti paistab Brüsselist vaadates väga ilus," lisas ta.

Ansipi sõnul peaks Eesti hoidma oma senist kurssi. "Olema töökas, tubli, seisma oma põhimõtete eest. Kuna Eestil tuleb ka eesistumise rolli täita, siis see paindlikkus, mis on Eestit alati iseloomustanud, peab ka meid läbi eesistumise aitama. Eks meie tugevused on üldteada ja ikka tuleb arendada neid külgi, mis on tugevalt arenenud, seal, kus on mingid eeldused veelgi paremateks arenguteks, seal tuleb ka tõsiselt pingutada," selgitas endine peaminister.

Ta lisas, et Eesti on tuntud kui digitaalsete avalike teenuste hea arendaja, olles Euroopa Liidus lausa esikohal. Samas pole tema sõnul tööstuse digitaliseerimine nii hästi arenenud. "Kui tahame Eestit edasi arendada, siis eelkõige ettevõtjad peaksid tööstuse digitaliseerimisele tähelepanu pöörama," ütles Ansip.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema