Trump lubas piirimüüri ehitust plaanitust varem ({{commentsTotal}})

USA president Donald Trump ütles Konservatiivsete poliitkomiteede konverentsil (CPAC) peetud kõnes, et müüri ehitamine Mehhiko piirile algab peagi, kavandatust palju varem.

Trump lubas, et seab ameeriklased alati esikohale ning ehitab "suure, suure piirimüüri", vahendas BBC.

"Me ehitame müüri. Õigupoolest, see algab peagi. Ajakavast palju varem. See toimub ajakavast palju, palju varem," ütles Trump oma pöördumises.

Samuti lubas ta keskenduda "halbade inimeste riigist välja saatmisele".

Trump kuulutas uue poliitilise tegutsemise ajastu algust

USA president Donald Trump kuulutas reedel konservatiividele peetud kõnes uue poliitilise tegutsemise ajastu algust.

"Tühja jutu aeg on ümber. See on läbi. Nüüd on aeg tegudeks," ütles Trump Washingtoni lähistel CPAC aktivistidele.

Trump kordas retoorikat immigrantide, kuritegevuse ja meedia suhtes.

Ta lubas hoida "radikaalsed islamiterroristid meie riigist eemal", viidates taas Rootsile, Saksamaale ja Prantsusmaale kui kohtadele, kus migratsioon on toonud kaasa kuritegevuse suurenemise ja terroriaktid nagu Pariisis ja Nice'is.

USA president kritiseeris ka "võltsi" meediat.

"Need on rahva vaenlased, kuna neil ei ole allikaid. Nad mõtlevad need (allikad) välja, kui neid ei ole," sõnas ta.

Trump süüdistas FBI-d suutmatuses peatada lekkeid meediale

Reedel varem süüdistas Trump Föderaalset Juurdlusbürood (FBI-d) suutmatuses peatada lekkeid meediale, öeldes, et avaldatud informatsioon on salastatud ja sellel võib olla "laastav mõju" riigile.

Trump esitas süüdistuse reede hommikul Twitteri säutsuga. Tema postitus järgnes teadetele, et Valge Maja personalijuht Reince Priebus oli palunud FBI kõrget ametnikku lükata ümber meedia teated, et Trumpi kampaanianõunikud olid valimiste ajal korduvalt ühenduses Vene luureagentidega.

"FBI on täielikult suutmatu peatama riikliku julgeoleku "lekitajaid", kes on tunginud meie valitsusse juba pikka aega. Nad ei suuda leida lekitajaid isegi FBI-s endas," ütles Trump.

"Meediale on antud salastatud informatsiooni, millel võib olla laastav mõju USA-le," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNSLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema