Trump lubas piirimüüri ehitust plaanitust varem ({{commentsTotal}})

USA president Donald Trump ütles Konservatiivsete poliitkomiteede konverentsil (CPAC) peetud kõnes, et müüri ehitamine Mehhiko piirile algab peagi, kavandatust palju varem.

Trump lubas, et seab ameeriklased alati esikohale ning ehitab "suure, suure piirimüüri", vahendas BBC.

"Me ehitame müüri. Õigupoolest, see algab peagi. Ajakavast palju varem. See toimub ajakavast palju, palju varem," ütles Trump oma pöördumises.

Samuti lubas ta keskenduda "halbade inimeste riigist välja saatmisele".

Trump kuulutas uue poliitilise tegutsemise ajastu algust

USA president Donald Trump kuulutas reedel konservatiividele peetud kõnes uue poliitilise tegutsemise ajastu algust.

"Tühja jutu aeg on ümber. See on läbi. Nüüd on aeg tegudeks," ütles Trump Washingtoni lähistel CPAC aktivistidele.

Trump kordas retoorikat immigrantide, kuritegevuse ja meedia suhtes.

Ta lubas hoida "radikaalsed islamiterroristid meie riigist eemal", viidates taas Rootsile, Saksamaale ja Prantsusmaale kui kohtadele, kus migratsioon on toonud kaasa kuritegevuse suurenemise ja terroriaktid nagu Pariisis ja Nice'is.

USA president kritiseeris ka "võltsi" meediat.

"Need on rahva vaenlased, kuna neil ei ole allikaid. Nad mõtlevad need (allikad) välja, kui neid ei ole," sõnas ta.

Trump süüdistas FBI-d suutmatuses peatada lekkeid meediale

Reedel varem süüdistas Trump Föderaalset Juurdlusbürood (FBI-d) suutmatuses peatada lekkeid meediale, öeldes, et avaldatud informatsioon on salastatud ja sellel võib olla "laastav mõju" riigile.

Trump esitas süüdistuse reede hommikul Twitteri säutsuga. Tema postitus järgnes teadetele, et Valge Maja personalijuht Reince Priebus oli palunud FBI kõrget ametnikku lükata ümber meedia teated, et Trumpi kampaanianõunikud olid valimiste ajal korduvalt ühenduses Vene luureagentidega.

"FBI on täielikult suutmatu peatama riikliku julgeoleku "lekitajaid", kes on tunginud meie valitsusse juba pikka aega. Nad ei suuda leida lekitajaid isegi FBI-s endas," ütles Trump.

"Meediale on antud salastatud informatsiooni, millel võib olla laastav mõju USA-le," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.