Erik Moora: kõne näitas, et presidendina näeb Kaljulaid end kui lahenduste otsijat ({{commentsTotal}})

Erik Moora hinnangul näitas president Kersti Kaljulaidi kõne, et ta näeb end kui konstruktiivset inimest, kes näeb lahendusi, selle asemel, et vinguda.

"Kõige olulisem küsimus selles kõnes, ma arvan, et kogu Eesti rahvale oli see, kes on meie president Kersti Kaljulaid, sest just läbi selliste suurte, pikkade, poliitiliste läbikirjutatud, läbimõeldud kõnede avab ta oma isikut ja ennast kõige rohkem," rääkis Moora, mis temal presidendi kõnest enim meelde jäi.

Moora tõi välja, et presidendi kõne oli jagunenud mitmesse blokki, kus ta pakkus välja lahendusi.

"Täna kuulsime mitut eraldi blokki, millest nägime, et presidendina Kaljulaid näeb ennast kui väga konstruktiivset inimest, kes näeb lahendusi, kes ei hala, ei vingu, ei võta vaevaks kiruda poliitikuid - vähemalt veel mitte -, ei pane energiat sellesse, et kurta ja osutada ainult suurtele murekohtadele, vaid tema lähenemine nendele küsimustele on selline, et on lahendus ja me otsime seda," ütles ta.

"Mõnel juhul ta pakkus väga konkreetseid, uusi ja värskeid lahendusi. Näiteks see, kuidas sotsiaalprobleeme tõhusamalt korda teha kogukondlikul tasandil. Mõnel juhul otsis ta lahendust ka sellest, et ta erinevaid osapooli lepitas. See sama komberuumi, multikulturaalsuse blokk kõnest on ju sellest suuremast vaidlusest ühiskonnas, kus vaidlus käib välja servades - ühes servas öeldakse, et ei mingit multikulturaalsust, seda ei anna mitte mingil juhul lepitada eestlusega, teises servas öeldakse, et niimoodi räägivad vastikud natsid jne. President tegelikult sisuliselt sidus neid kahte poolt omavahel, sõlmis ja näitas, et lõpuks otsustatakse need lahendused ja küsimused ikkagi keset välja," selgitas Moora.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema