Erik Moora: kõne näitas, et presidendina näeb Kaljulaid end kui lahenduste otsijat ({{commentsTotal}})

Erik Moora hinnangul näitas president Kersti Kaljulaidi kõne, et ta näeb end kui konstruktiivset inimest, kes näeb lahendusi, selle asemel, et vinguda.

"Kõige olulisem küsimus selles kõnes, ma arvan, et kogu Eesti rahvale oli see, kes on meie president Kersti Kaljulaid, sest just läbi selliste suurte, pikkade, poliitiliste läbikirjutatud, läbimõeldud kõnede avab ta oma isikut ja ennast kõige rohkem," rääkis Moora, mis temal presidendi kõnest enim meelde jäi.

Moora tõi välja, et presidendi kõne oli jagunenud mitmesse blokki, kus ta pakkus välja lahendusi.

"Täna kuulsime mitut eraldi blokki, millest nägime, et presidendina Kaljulaid näeb ennast kui väga konstruktiivset inimest, kes näeb lahendusi, kes ei hala, ei vingu, ei võta vaevaks kiruda poliitikuid - vähemalt veel mitte -, ei pane energiat sellesse, et kurta ja osutada ainult suurtele murekohtadele, vaid tema lähenemine nendele küsimustele on selline, et on lahendus ja me otsime seda," ütles ta.

"Mõnel juhul ta pakkus väga konkreetseid, uusi ja värskeid lahendusi. Näiteks see, kuidas sotsiaalprobleeme tõhusamalt korda teha kogukondlikul tasandil. Mõnel juhul otsis ta lahendust ka sellest, et ta erinevaid osapooli lepitas. See sama komberuumi, multikulturaalsuse blokk kõnest on ju sellest suuremast vaidlusest ühiskonnas, kus vaidlus käib välja servades - ühes servas öeldakse, et ei mingit multikulturaalsust, seda ei anna mitte mingil juhul lepitada eestlusega, teises servas öeldakse, et niimoodi räägivad vastikud natsid jne. President tegelikult sisuliselt sidus neid kahte poolt omavahel, sõlmis ja näitas, et lõpuks otsustatakse need lahendused ja küsimused ikkagi keset välja," selgitas Moora.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.