"Aktuaalne kaamera" uuris tallinlaste arvamust presidendi kõne kohta ({{commentsTotal}})

"Aktuaalne kaamera" uuris, mida tallinnlased arvavad presidendi vabariigi aastapäeva kõnest. Enamikule vastanuist jättis president positiivse mulje. Need, kes on skeptilised arengute suhtes Euroopas, olid skeptilised ka presidendi suhtes.

"Kõne oli muidugi super, ma ütleks. Mulle meeldis see, et president julges natukene rääkida ka meie rahvuslusest selles võtmes, et Eesti riik peaks oma rahvast ka ikkagi hoidma. See on väga julge sõnum - ma olen sellega ikka väga rahul," kommenteeris Tõnu, kelle sõnul on Kaljulaid pärast ametisse saamist teda heas mõttes üllatanud.

"Enne ma ei tundnud teda, aga täitsa normaalne - mulle meeldib. Ta on teistsugune kui teised," ütles Eevi.

"Tundub, et ta mõtleb nagu enamik Euroopa Liidu ametnikke ja on selle ühtse ideoloogia pooldaja, mida meile praegu peale surutakse," sõnas aga Anu. "Ma ei poolda Rail Balticut, sest see tundub väikese riigi jaoks liiga suure ja rahamahuka projektina. Pole kindel, kas see ennast ära tasub. Ma ei poolda ka massiimmigratsiooni, mis praegu toimub," lisas ta.

Inna pidas presidendi kõnet väärikaks, kuigi teda huvitanud küsimusi see ei puudutanud. "Neid küsimusi, mis mind huvitavad, ei puudutatud. Kodakondsus ja hallid passid - sellest polnud eriti midagi," ütles Inna.

Samas oli kõnes ka teemasid, mis talle meeldisid. "See, et ta puudutas kõnes lojaalsemalt seda, et ei peaks olema lahkarvamusi, näiteks koolidest. See meeldis mulle väga," ütles ta.

Paljud arvasid, et president kõneles peast. Tänane tehnoloogia võimaldab pika teksti mahalugemist nii, et ei saa kõrvalt vaadates arugi.

"Väga hea kõne oli. Juba see, et ta paberi pealt ei lugenud, et kõik oli peas, mida ta tahtis rääkida," kommenteeris Eevi.

"Mind kõige rohkem hämmastas see, kas ta tõesti rääkis seda peast? Või on mingi selline tehnoloogia arendatud, et me ei saa aru, kust see tuleb?" küsis Tõnu. 

Samas oli ka neid, kes kõnet vaadata ei jõudnud.

"Käisime lapsega ja perega jalutamas ja siis otsustasime, et see on natukene vajalikum kui meie presidendi kuulamine," selgitas Mart.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.