"Aktuaalne kaamera" uuris tallinlaste arvamust presidendi kõne kohta ({{commentsTotal}})

"Aktuaalne kaamera" uuris, mida tallinnlased arvavad presidendi vabariigi aastapäeva kõnest. Enamikule vastanuist jättis president positiivse mulje. Need, kes on skeptilised arengute suhtes Euroopas, olid skeptilised ka presidendi suhtes.

"Kõne oli muidugi super, ma ütleks. Mulle meeldis see, et president julges natukene rääkida ka meie rahvuslusest selles võtmes, et Eesti riik peaks oma rahvast ka ikkagi hoidma. See on väga julge sõnum - ma olen sellega ikka väga rahul," kommenteeris Tõnu, kelle sõnul on Kaljulaid pärast ametisse saamist teda heas mõttes üllatanud.

"Enne ma ei tundnud teda, aga täitsa normaalne - mulle meeldib. Ta on teistsugune kui teised," ütles Eevi.

"Tundub, et ta mõtleb nagu enamik Euroopa Liidu ametnikke ja on selle ühtse ideoloogia pooldaja, mida meile praegu peale surutakse," sõnas aga Anu. "Ma ei poolda Rail Balticut, sest see tundub väikese riigi jaoks liiga suure ja rahamahuka projektina. Pole kindel, kas see ennast ära tasub. Ma ei poolda ka massiimmigratsiooni, mis praegu toimub," lisas ta.

Inna pidas presidendi kõnet väärikaks, kuigi teda huvitanud küsimusi see ei puudutanud. "Neid küsimusi, mis mind huvitavad, ei puudutatud. Kodakondsus ja hallid passid - sellest polnud eriti midagi," ütles Inna.

Samas oli kõnes ka teemasid, mis talle meeldisid. "See, et ta puudutas kõnes lojaalsemalt seda, et ei peaks olema lahkarvamusi, näiteks koolidest. See meeldis mulle väga," ütles ta.

Paljud arvasid, et president kõneles peast. Tänane tehnoloogia võimaldab pika teksti mahalugemist nii, et ei saa kõrvalt vaadates arugi.

"Väga hea kõne oli. Juba see, et ta paberi pealt ei lugenud, et kõik oli peas, mida ta tahtis rääkida," kommenteeris Eevi.

"Mind kõige rohkem hämmastas see, kas ta tõesti rääkis seda peast? Või on mingi selline tehnoloogia arendatud, et me ei saa aru, kust see tuleb?" küsis Tõnu. 

Samas oli ka neid, kes kõnet vaadata ei jõudnud.

"Käisime lapsega ja perega jalutamas ja siis otsustasime, et see on natukene vajalikum kui meie presidendi kuulamine," selgitas Mart.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema