Politsei: pidupäeva järgselt istuti rooli valdavalt kaine peaga ({{commentsTotal}})

Liikluspolitsei kontrollis pidupäeva järgselt Harjumaal autojuhtide rooli sobivust ja sai tõdeda, et valdavalt mindi sõitma kaine peaga, kuid paraku tuli kahel juhul politseil siiski alkoholi tarvitanud autojuht roolist kõrvaldada. Sarnaseid politseioperatsioone korraldadakse igal nädalavahetusel ning joobes juhtide arv politsei sõnul kahjuks ei vähene.

Esimesed kodanikud said alkomeetrisse puhuda juba hommikul kell 8. Vähemalt nii Tallinnas Peetri küla ümbuses kui ka Harjumaal Rapla lähedal olid autojuhid rooli istunud kaine peaga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Paar tundi hiljem rõõmustav pilt paraku muutus ja politseibussi tõenduslikku alkomeetrisse puhuma suunati juba kaks autojuhti.

Üks neist ka tunnistas, et vabariigi aastapäeva tähistamine venis pikale. Kaasreisijana samas autos istunud mees aga ei tundunud üldse ei enda ega kaasliiklejate pärast muret tundvat, küll aga oli ta raevukas "Aktuaalse kaamera võttegrupi suhtes.

Teised liiklejad, kes laupäeva hommikul autorooli istusid ja politseile alkomeetrisse olid sunnitud puhuma, said vanemkomissar Marek Vähilt kiita.

"Kuigi ka üks joobes juht on liikluses palju, aga ikkagi, tulem on parem kui on olnud tavaliselt nädalavahetustel," kinnitas Põhja prefektuuri vanemliikluspolitseinik.

Tegemist ei olnud spetsiaalselt pidupäeva järgselt planeeritud ja korraldatud politseioperatsiooniga, taolisi puhumisreide korraldadakse politsei sõnul igal nädalavahetusel. Tavaliselt on pilt paraku kehvem.

"Joobes juhte on ja joobes juhtide osakaal ei ole oluliselt vähenenud viimaste aastatega. Küll mõjutavad palgapäevad, pensionipäevad, kuu alguses on joobes juhte tavaliselt rohkem, kuu lõpus vähem," selgitas Vähi.

Ka tõdeb politsei, et tabatud joobes autojuhtide hulk on siiski jäämäe veepealne osa. Seda olulisem on, et kõrvalseisjad märkaksid ning teeksid omalt poolt kõik, et alkoholi tarvitanud juht liiklusesse ei pääseks.

"Elu näitab küll seda, et see protsent on väike, keda me teedelt kätte saame, aga politsei panustab sellesse ja küll see pilt läheb paremaks," kinnitas Vähi.

Möödunud aastal toimus joobes juhi süül kokku 163 inimkannatustega lõppenud liiklusõnnetust.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema