Moskvas marssisid inimesed Nemtsovi tapmise mälestuseks ({{commentsTotal}})

{{1488126778000 | amCalendar}}

Moskvas meenutati pühapäeval mälestusmarsiga Boris Nemtsovi, kelle tapmisest möödub esmaspäeval kaks aastat. Marsil osalejad nõudsid, et võimud leiaksid ja karistaksid mitte ainult opositsioonipoliitiku tapjaid, vaid ka tapmise organiseerijaid ja tellijaid.

Boris Nemtsovi mälestusmarsist võttis osa umbes 10 000 inimest. Seda pole just väga palju kümnemiljonilise elanikkonnaga pealinna jaoks. Vahepeal tekkis tunne, et Nemtsovi portreid ja lippe oli rohkem kui osalejaid, samas aga on nüüdsete võimuvastaste jaoks saanud kahe aasta eest tapetud opositsioonipoliitikust tõeline ikoon, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Minu jaoks Nemtsov oli ja on isiksus suure tähega. Selliseks ta jääbki. Seetõttu on, mille nimel siia tulla. Ta oli tõesti liiga vaba inimene," kommenteeris moskvalane Juri.

"Meil on lapselapsed ja nende tuleviku nimel oleme me valmis välja minema ja Borisi mälestust austama. Väga kahju, et teda enam ei ole, aga tema ideed võidavad niikuinii," ütles moskvalanna Maria.

Marsil osalejaid nörritas, et kohtu alla sattusid ainult tapmise läbiviijad.

"Mul endal ei ole mingit kahtlust selles, et need inimesed, kes on trellide taga, on süüdi. Aga ma tahan rõhutada, et sellest ei piisa. Kui kõik piirdub kohtuotsusega läbiviijatele, aga organisaatorid ja tellijad jäävad vabadusse, siis nad usuvad lõplikult oma karistamatust, et nad võivad teha kõike, mida tahavad, ja poliitilisi tapmisi toimub ka edaspidi," selgitas opositsioonipoliitik Ilja Jašin.

Marsil juhtus ka inetu lugu, kui opositsiooni ühele tuntuimale esindajale, Mihhail Kasjanovile visati värvi näkku. Ekspeaminister sai pihta briljantrohelisega ning pool tema nägu oli sellega kaetud. Kasjanov suhtus asjasse rahulikult ja ütles, et tegemist on opositsiooni kartva inimese kätetööga.

"See on meie vastaste tavaline tegevus. Nad ei suuda meiega debateerida, sest neil pole argumente. Nad kaotavad igal pool. Nad on sulgenud meie jaoks televisiooni ja raadio ning nüüd on ainus asi, mida teha, lasta meile briljantrohelist või hapet või tappa, nii nagu Nemtsoviga tehti. See on valitsuse hüsteeria. Nad ei tea, mida teha. Valitsus kardab. Oleme meie ju ainus jõud täna, kes on avalikult valitsuse vastu. Ainukene jõud on tänavaprotesti liikumine," kommenteeris rünnakut Venemaa opositsiooni aktivist Gennadi Gudkov.

Mitmed väiksemad marsid toimusid pühapäeval ka teistes Venemaa linnades.

Toimetaja: Merilin PärliMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.