Maanteeamet paneb Tallinnas kiiruskaamerad tööle 1. märtsil ({{commentsTotal}})

Maanteeamet paneb 1. märtsil Tallinnas Tulika tänava, Endla tänava ja Sõpruse puiestee ristmikul ehk nn Kristiine ristmikul tööle kiiruskaamerad, mis fikseerivad suurima lubatud sõidukiiruse ületamist.

Tallinna linna ja maanteeameti vahel mullu detsembris sõlmitud lepingu alusel on maanteeametil võimalus seadmeid tasuta kasutada kuni 2021. aastani.

"Praeguseks on kiiruskaamerad tagasi Saksamaal toimunud taatluselt ning edukalt on lõppenud viimased seadistus- ning häälestustööd," ütles maanteeameti liikluskorraldusosakonna liikluskorraldusvahendite haldur Krisela Uussaar.

Kristiine ristmikule paigutati kiiruskaamerad maanteeameti, Tallinna transpordiameti ning politsei- ja piirivalveameti koostöös.

Tegemist on esimeste kiiruskaameratega, mida kasutatakse kohalike omavalitsuste teedel rikkumiste fikseerimiseks.

Kokku on maanteeametil nüüd kasutada 47 mõõtesüsteemi ja 65 mõõtekabiini.

Kristiine ristmikul kasutatavad seadmed on sarnased teiste maanteedel kasutatavate seadmetega.

Mõõtemetoodika ning rikkumiste menetlemine ei ole muutunud. Rikkumisi menetleb ja trahviteateid saadab välja politsei- ja piirivalveamet.

Kõikide Eesti kiiruskaamerate asukohad leiab siit.

Toimetaja: Marek KuulMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.