Ungari alustas teise piiritara rajamist ({{commentsTotal}})

Ungaris on käimas teise piiritara rajamine riigi lõunapiirile Serbiaga, kinnitas sealse valitsuse pressiesindaja.

Ungari peaministri Viktor Orbani personaliülem Janos Lazar on varem öelnud, et teine tara saab valmis ilmselt kevadeks. Tara ehitamiseks kulutab valitsus üle 120 miljoni euro, vahendas Reuters.

Orbani parempoolne valitsus peab migratsiooni üheks suuremaks ohuks Euroopa Liidule.

Human Rights Watchi asedirektor Benjamin Ward ütles, et Euroopa Komisjon ei tohiks tegevusetult pealt vaadata, kui Ungari lihtsalt irvitab inimese õiguse üle varjupaika paluda.

Ungari püstitas oma piirile okastraadist aia 2015. aastal, et migrante tõkestada, sest tuhanded Süüria kriisi eest põgenevad inimesed liikusid läbi Ungari Saksamaa suunas. Budapesti hinnangul aitab teine aed tõket veelgi tõhusamaks muuta.

Kuigi praegu ei ole surve piirile võrreldav 2015. aastaga, tõkestavad piirivalvurid iga päev sadade illegaalide piiriületust ja saadavad tagasi kümneid piirist läbi murda suutnud põgenikke. Veebruari alguses tegi Ungari teatavaks plaani paigutada asüülitaotlejad merekonteineritesse Serbia piiri äärsetes transiiditsoonides. Asüülitatolejatel tuleb seal oodata, kuni Ungari ametnikud nende taotlused läbi vaatavad.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.