Balticconnectori esimesed ehitustööd algavad vähem kui aasta pärast ({{commentsTotal}})

Eesti ja Soome gaasitoru Balticconnector esimesed ehitushanked kuulutatakse välja lähinädalatel, vähem kui aasta pärast algavad ehitustööd ning 2019. aasta lõpuks peaks taristu valmis olema. Balticconnector seob Balti-Soome gaasivõrgud ning tarbija jaoks tähendab see suuremat konkurentsi ning loodetavasti ka madalamat hinda.

Balticconnectori Soome-poolne osa tuleb Inkoosse. Sealt läheb toru Soome lahte, kulgeb 80 kilomeetrit mööda merepõhja ning tuleb maale Paldiskis Pakrineemel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ehitushanked kuulutatakse välja paari kuu jooksul ning ehitustööd hakkavad seal pihta järgmise aasta alguses.

"Kõige olulisem on see, et sinna tuleb kompressor, mis tagab, et gaas jõuab Lätist Inculkansi maa-alusest hoidlast Soome ja Soomest tulev gaas jõuab Eestisse ja siit edasi Lätti ja Leetu," selgitas Eleringi juht Taavi Veskimägi.

Balticconnectori eesmärk on luua alates aastast 2020 ühtne Balti-Soome gaasiturg. Et ühendada Soome ja Baltikumi gaasivõrk ülejäänud Euroopa Liiduga, oleks vaja valmis ehitada ka Leedu ja Poola vaheline ühendus.

Veskimägi loodab, et see valmib samuti aastail 2020-2022, kuid tunnistab samas, et selles osas on olukord segane.

"Mis puudutab Leedu-Poola linki ehk GIPL-it, siis selle kohta ei oska ma midagi öelda. Seal on kahjuks olnud Poola poolt palju segadust, trassikoridori on palju muudetud. Ma ei tahaks võtta mürki selle eest, kui kiiresti nad seda toru suudavad ehitada," rääkis ta.

Samas toonitas Veskimägi, et Balticconnector täidab oma eesmärgid ka Poolata. Lisaks Inculkansile on Leedus Klaipeda LNG-terminal ning Paldiskisse tuleb ilmselt ka Alexela terminal, mis Vene gaasile alternatiivi pakuvad.

Alexela juhatuse liige Marti Hääl kinnitas, et terminali ehitamise plaan on jõus vaatamata sellele, et Brüssel nende rahataotlusele eitavalt vastas. Ettevõtte teatel on terminali Balticconnectoriga liitmise taotlus praegu vaid tehniliste detailide taga.

"Balticconnectoriga liitumise tehnilisi üksikasju oleme arutanud Eleringiga ja oleme lõpusirgel tehniliste üksikasjadega. Selle koostöö tulemusena on positiivne see, et nii kompressorjaama kui ka LNG jaama tehniline võimekus on sünkroniseeritud nii, et liigseid kulutusi ei peaks tegema. Kui tehnilised detailid on paigas, siis saab selle liitumise vormistada," selgitas Hääl.

Alexela terminal ja Eleringi kompressorjaam on nelja tuhande elanikuga Paldiski jaoks väga suured investeeringud. Sealsed ettevõtted loodavad, et Balticconnector toob linna ka teisi investeeringuid ja töökohti.

"See on suur samm Paldiski linna gasifitseerimise osas, mis aitab täita tööstusalad. Linna tuntus välisinvestorite silmis paraneb, eriti Soome investorite silmis," arvas Paldiski ettevõtjate liidu juhatuse liige Nikolai Pitšugov.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema