USA senat kinnitas Wilbur Rossi kaubandusministriks ({{commentsTotal}})

{{1488251542000 | amCalendar}}

USA senat kinnitas miljardärist investori Wilbur Rossi esmaspäeval president Donald Trumpi administratsiooni kaubandusministriks.

Senaatorid mõlemast parteist olid Rossi suhtes ligi neli tundi väldanud kuulamisel lugupidavad. Tema ametissekinnitamist toetas 72 senaatorit ja vastu hääletas 27.

Rossil, kelle varade suuruseks hinnatakse 2,9 miljardit dollarit, on laialdased ärisidemed üle kogu maailma.

Ross allkirjastas leppe USA Valitsuseetika Ametiga (OGE), mille järgi ta lubab taganeda 40 erinevast ettevõttest ja investeeringust 90 päeva jooksul pärast ministriks kinnitamist. Veel 40 ärisidemest lubas ta taganeda 180 päeva jooksul pärast ametisse kinnitamist. Teiste seas taganeb ta 2000. aastal asutatud ettevõttest WL Ross & Co.

Miljardär Rossi tuntakse raskustesse sattunud terase- ja söekompaniide ülevõtjana, kes need kasumisse pööras ja seejärel maha müüs. Just selle majandusharu on lubanud president Donald Trump uuesti elule turgutada. 

Tema ülesandeks saavad kaubandusvaidlused riikidega nagu Hiina, keda süüdistatakse USA turu üleujutamises odavate metallidega.

Ross on nõus Trumpi seisukohaga, et Washington peab halbadest kaubanduslepetest taganema, ja ta pooldab Hiina impordile kõrgete tariifide kehtestamist.

Ross on lubanud esimese asjana alustada läbirääkimisi Põhja-Ameerika vabakaubandusleppe muutmise üle. Praegu ei ole küll selge, mida nendel läbirääkimistel partneritelt nõutakse, kuid Rossi sõnul vaadatakse üle leppe kõik osad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen kaubanduse poolt, aga ma olen mõistliku kaubanduse poolt. Ma ei ole kaubanduse poolt, mis kahjustab Ameerika töölist ja tootimisettevõtteid," ütles ta.

Ross andis Trumpile majandussalast nõu juba presidendikampaania ajal ning kui tavaliselt tutvustavad kaubandusministrid maailmas USA ettevõtteid ning jälgivad turgude stabiilsust, siis Trump on lubanud Rossile suuremat rolli kaubandusläbirääkimistel.

 

Allikas: ERR/AP-BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.