USA senat kinnitas Wilbur Rossi kaubandusministriks ({{commentsTotal}})

{{1488251542000 | amCalendar}}

USA senat kinnitas miljardärist investori Wilbur Rossi esmaspäeval president Donald Trumpi administratsiooni kaubandusministriks.

Senaatorid mõlemast parteist olid Rossi suhtes ligi neli tundi väldanud kuulamisel lugupidavad. Tema ametissekinnitamist toetas 72 senaatorit ja vastu hääletas 27.

Rossil, kelle varade suuruseks hinnatakse 2,9 miljardit dollarit, on laialdased ärisidemed üle kogu maailma.

Ross allkirjastas leppe USA Valitsuseetika Ametiga (OGE), mille järgi ta lubab taganeda 40 erinevast ettevõttest ja investeeringust 90 päeva jooksul pärast ministriks kinnitamist. Veel 40 ärisidemest lubas ta taganeda 180 päeva jooksul pärast ametisse kinnitamist. Teiste seas taganeb ta 2000. aastal asutatud ettevõttest WL Ross & Co.

Miljardär Rossi tuntakse raskustesse sattunud terase- ja söekompaniide ülevõtjana, kes need kasumisse pööras ja seejärel maha müüs. Just selle majandusharu on lubanud president Donald Trump uuesti elule turgutada. 

Tema ülesandeks saavad kaubandusvaidlused riikidega nagu Hiina, keda süüdistatakse USA turu üleujutamises odavate metallidega.

Ross on nõus Trumpi seisukohaga, et Washington peab halbadest kaubanduslepetest taganema, ja ta pooldab Hiina impordile kõrgete tariifide kehtestamist.

Ross on lubanud esimese asjana alustada läbirääkimisi Põhja-Ameerika vabakaubandusleppe muutmise üle. Praegu ei ole küll selge, mida nendel läbirääkimistel partneritelt nõutakse, kuid Rossi sõnul vaadatakse üle leppe kõik osad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma olen kaubanduse poolt, aga ma olen mõistliku kaubanduse poolt. Ma ei ole kaubanduse poolt, mis kahjustab Ameerika töölist ja tootimisettevõtteid," ütles ta.

Ross andis Trumpile majandussalast nõu juba presidendikampaania ajal ning kui tavaliselt tutvustavad kaubandusministrid maailmas USA ettevõtteid ning jälgivad turgude stabiilsust, siis Trump on lubanud Rossile suuremat rolli kaubandusläbirääkimistel.

 

Allikas: ERR/AP-BNSVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema