Lääne prefektuuri ja Läti politseinikud pidasid koos õppuseid ({{commentsTotal}})

Lääne prefektuur korraldab kaks korda aastas kompleksõppusi, kus harjutatakse läbi peaaegu kõik politseitöös ette tulevad olukorrad, olgu see siis intsident baaris, noaga vehkiv reisija bussis või peretüli. Õppustel osalevad ka Läti politseinikud, kelle jutu järgi neil nii põhjalikke õppusi ei korraldata, ja ka varustuselt jäävad nad eestlastele alla.

Enamasti leiab patrull sündmuskohal eest olukorra, kus kõik süüdistavad kõiki ja tihtipeale ollakse ka politsei suhtes vaenulikult meelestatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sellistes olukordades tuleb rahulikuks jääda ja siis konflikti põhjustes ja süüdlastes selgusele jõuda.

"Eks see ongi politseiniku igapäevane elu. Meie tänased kaasused ei ole sugugi üle pakutud. Kui päris iga päev ette ei tule, siis iga nädal kindlasti on selliseid sündmusi," rääkis Lääne prefektuuri teabebüroo juht Argo Tali.

Patrullpolitseinike sõnul on kõige raskemad perevägivalla juhtumid. "Jaa, seda võib kindlasti niipidi öelda, sest need on suhteliselt delikaatsed, suhteliselt rasked juhtumid ja nendega tuleb ka pärast natuke teistmoodi tegelda kui võib-olla mõne teise juhtumiga," ütles Tali.

Euroopas sagenevad juhtumid, kus autoga sõidetakse rahva hulka. Sellisteks asjadeks pole ilmselt võimalik valmis olla.

"Eks me kõik peame selleks natukene valmistuma. Tegelikult selleks on meetodeid, kuidas asju ära hoida ja isegi, kuidas vahetult sündmuste mõju vähendada. Täna me konkreetselt selliseid asju ei harjuta, aga meil on ka õppuseid, kus tegeleme nende asjadega," selgitas Tali.

Küll aga harjutati teisipäval seda, kuidas bussis agressiivset reisijat kinni pidada. See on otse elust, sest paari kuu eest selline asi Pärnus juhtuski.

Läti politseinikud hindavad selliseid õppusi kõrgelt, sest neil neid sellisel tasemel ei korraldata ja Eestisse tasub sõita.

"Siin saab juba võrrelda, missugune taktika on eestlastel, nii et on mõtet tulla ja vaadata, kuidas nemad ja kuidas meie töötame. Samuti töötajate ohutus, kuidas töötab varustus, raadioside, on käed-vabad süsteem, kellelegi pole vaja karjuda," rääkis Läti kiirreageerimisüksuse komandör, major Janis Salzemnieks.

Selliseid suuri kompleksõppusi ei korralda ka teised Eesti prefektuurid, aga Lääne prefektuur võib korraldajate sõnul alati kogemusi jagada.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema