Lääne prefektuuri ja Läti politseinikud pidasid koos õppuseid ({{commentsTotal}})

Lääne prefektuur korraldab kaks korda aastas kompleksõppusi, kus harjutatakse läbi peaaegu kõik politseitöös ette tulevad olukorrad, olgu see siis intsident baaris, noaga vehkiv reisija bussis või peretüli. Õppustel osalevad ka Läti politseinikud, kelle jutu järgi neil nii põhjalikke õppusi ei korraldata, ja ka varustuselt jäävad nad eestlastele alla.

Enamasti leiab patrull sündmuskohal eest olukorra, kus kõik süüdistavad kõiki ja tihtipeale ollakse ka politsei suhtes vaenulikult meelestatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sellistes olukordades tuleb rahulikuks jääda ja siis konflikti põhjustes ja süüdlastes selgusele jõuda.

"Eks see ongi politseiniku igapäevane elu. Meie tänased kaasused ei ole sugugi üle pakutud. Kui päris iga päev ette ei tule, siis iga nädal kindlasti on selliseid sündmusi," rääkis Lääne prefektuuri teabebüroo juht Argo Tali.

Patrullpolitseinike sõnul on kõige raskemad perevägivalla juhtumid. "Jaa, seda võib kindlasti niipidi öelda, sest need on suhteliselt delikaatsed, suhteliselt rasked juhtumid ja nendega tuleb ka pärast natuke teistmoodi tegelda kui võib-olla mõne teise juhtumiga," ütles Tali.

Euroopas sagenevad juhtumid, kus autoga sõidetakse rahva hulka. Sellisteks asjadeks pole ilmselt võimalik valmis olla.

"Eks me kõik peame selleks natukene valmistuma. Tegelikult selleks on meetodeid, kuidas asju ära hoida ja isegi, kuidas vahetult sündmuste mõju vähendada. Täna me konkreetselt selliseid asju ei harjuta, aga meil on ka õppuseid, kus tegeleme nende asjadega," selgitas Tali.

Küll aga harjutati teisipäval seda, kuidas bussis agressiivset reisijat kinni pidada. See on otse elust, sest paari kuu eest selline asi Pärnus juhtuski.

Läti politseinikud hindavad selliseid õppusi kõrgelt, sest neil neid sellisel tasemel ei korraldata ja Eestisse tasub sõita.

"Siin saab juba võrrelda, missugune taktika on eestlastel, nii et on mõtet tulla ja vaadata, kuidas nemad ja kuidas meie töötame. Samuti töötajate ohutus, kuidas töötab varustus, raadioside, on käed-vabad süsteem, kellelegi pole vaja karjuda," rääkis Läti kiirreageerimisüksuse komandör, major Janis Salzemnieks.

Selliseid suuri kompleksõppusi ei korralda ka teised Eesti prefektuurid, aga Lääne prefektuur võib korraldajate sõnul alati kogemusi jagada.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.