Paide muinsuskaitsealuste majade elanikud saavad nõuandeid põlengu vältimiseks ({{commentsTotal}})

Muinsuskaitseamet alustas Paides muinsuskaitse all olevate elamute omanike ja kasutajate nõustamist. Koostöös päästeametiga juhitakse tähelepanu hoonete üldisele seisukorrale ja tuleohutusnõuete täitmisele, mis peaks kaasa aitama ka muinsusväärtuste säilimisele.

Siin-seal hakkasid silma pliidiukse alla või ahju vahele kuhjatud küttepuud ning valesti koormatud elektrijuhtmed. Kontrolliti ka küttekollete korrasolekut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Et maja on muinsuskaitse all, tuli selle korteri üürnikule üllatuseks. Mida ja kuidas remontida tuleb ja tohib, saavad nad nüüd lugeda infovoldikust.

Paljudes korterites on jätkuvalt väga suur probleem suitsuanduri puudumine.

"Just praegu siinsamas üks vanahärra ütles, et tema ei taha suitsuandurit - vanalinnatsoonis majad on ju nii lähedal teineteisele, kui midagi peaks juhtuma, siis suitsuandur annaks kohe ju märku," meenutas Paide päästekomando pealik Valeri Ivanov kuuldut.

Muinsuskaitset huvitas, millises seisukorras on hoone konstruktsioonid, korsten ja katus. Sageli elavad neis majades üürnikud, omanik on kusagil kaugel ning huvi ja raha maja kordategemiseks napib.

Muinsuskaitseameti Järvamaa vaneminspektori Karen Klandorfi sõnul on kõige suurem probleem olnud elementaarse hoolduse puudus.

"Meie järgmine samm on kindlasti võtta ühendust nende hoonete omanikega, et siis edasi mõelda, kuidas tagada elementaarne hooldus hoonetes ja kuidas nende inimeste elutingimusi parandada," selgitas ta.

Mõne maja uks jäigi nõustajatele suletuks. Kontrollkäigud Paide vanalinnas aga jätkuvad.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.