Paide muinsuskaitsealuste majade elanikud saavad nõuandeid põlengu vältimiseks ({{commentsTotal}})

Muinsuskaitseamet alustas Paides muinsuskaitse all olevate elamute omanike ja kasutajate nõustamist. Koostöös päästeametiga juhitakse tähelepanu hoonete üldisele seisukorrale ja tuleohutusnõuete täitmisele, mis peaks kaasa aitama ka muinsusväärtuste säilimisele.

Siin-seal hakkasid silma pliidiukse alla või ahju vahele kuhjatud küttepuud ning valesti koormatud elektrijuhtmed. Kontrolliti ka küttekollete korrasolekut, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Et maja on muinsuskaitse all, tuli selle korteri üürnikule üllatuseks. Mida ja kuidas remontida tuleb ja tohib, saavad nad nüüd lugeda infovoldikust.

Paljudes korterites on jätkuvalt väga suur probleem suitsuanduri puudumine.

"Just praegu siinsamas üks vanahärra ütles, et tema ei taha suitsuandurit - vanalinnatsoonis majad on ju nii lähedal teineteisele, kui midagi peaks juhtuma, siis suitsuandur annaks kohe ju märku," meenutas Paide päästekomando pealik Valeri Ivanov kuuldut.

Muinsuskaitset huvitas, millises seisukorras on hoone konstruktsioonid, korsten ja katus. Sageli elavad neis majades üürnikud, omanik on kusagil kaugel ning huvi ja raha maja kordategemiseks napib.

Muinsuskaitseameti Järvamaa vaneminspektori Karen Klandorfi sõnul on kõige suurem probleem olnud elementaarse hoolduse puudus.

"Meie järgmine samm on kindlasti võtta ühendust nende hoonete omanikega, et siis edasi mõelda, kuidas tagada elementaarne hooldus hoonetes ja kuidas nende inimeste elutingimusi parandada," selgitas ta.

Mõne maja uks jäigi nõustajatele suletuks. Kontrollkäigud Paide vanalinnas aga jätkuvad.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil.
Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema