Eesti kaudu on transiidikaupade vedu kallim kui naaberriikide kaudu ({{commentsTotal}})

Eestit läbivad kaubavood on kukkunud viimastel aastatel märgatavalt enam kui naaberriikides, selgub PricewaterhouseCoopersi (PwC) uuringust. Põhjus on ühelt poolt Eesti kõrgemad raudteetariifid, teiselt aga poliitiline olukord ja vähene suhtlemine Venemaaga. Transiidiettevõtjad soovivad kutsuda probleemide arutamiseks kokku transiidinõukoja.

Viimasel kümnel aastal on Eestit läbivad kaubavood vähenenud poole võrra ehk kaugelt rohkem kui Lätis, Leedus ja Soomes. Üks põhjus on Eesti raudtee kõrgemad tariifid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui võrdleme Läti ja Soomega, siis oleme teinud võrdluse tonni vedellasti kulu kohta ja kui Eestis on see kulu tonni vedellasti kohta juba allahindlusi arvestades 2,4 eurot, siis Lätis on sama number 1,5 ja Soomes 0,6. Nii et vahed on ikka päris märkimisväärsed," selgitas PwC Eesti ärikonsultatsioonide juht Teet Tender.

"Juba viimased viis kuni kümme aastat on olukord, et Eesti raudteeinfrastruktuuri kasutamise eest ei võeta tasu mitte niivõrd kui ekspluatatsioonitasu, vaid kui maksu, mida me maksame märgatavalt rohkem kui reisijatevedajad, kes on sellest peaaegu vabastatud," kommenteeris Vopak E.O.S juhatuse esimees Arnout D. Lugtmeijer.

Lisaks sellele on Venemaa karistusmeetmed Euroopa Liidu sanktsiooide eest tabanud Eestit karmimalt kui naabreid.

"Tänapäeval on kaubaveod Venemaalt piiratud just eriti Eestisse. Läti ja Leedu suhtes need piirangud ei kehti sellises ulatuses, samuti Soome suhtes. Karistatakse esmajärjekorras just Eestit," ütles Lugtmeijer.

Tema sõnul on kaubavoogude kas või oluliseks taastamiseks vaja suhelda Vene poolega mitte ainult ettevõtete, vaid ka riigi tasandil.

Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon soovib probleemide arutamiseks nõukoja kokkukutsumist.

"Assotsiatsiooni ettevõtted on teinud ministrile ja riigikogu majanduskomisjonile ettepaneku, et Eesti riigil võiks olla logistika nõukoda, mis analüüsiks situatsiooni läbi ja teeks väga konkreetsed ettepanekud majandusministrile, vajadusel valitsusele, kus vaadataks kogu pilti - tasusid, poliitikat - ja sellest tulenevalt pannakse kokku meetmete pakett," rääkis assotsiatsiooni juht Andres Valgerist.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson teatas, et loodetavasti koguneb komisjon lähiajal.

Toimetaja: Merili Naeleesti eesistumise avakontsert
Kaia KanepiKaia Kanepi
Kaia Kanepi kaotas Wimbledonis heitlikult kulgenud põnevuskohtumise

Eesti naiste tennise teine reket Kaia Kanepi (WTA 544.) jaoks lõppes tänavune Wimbledoni tenniseturniir kvalifikatsiooni teises ringis, kui ta kaotas maailma edetabelis 166. koha hoidvale Austraaliat esindavale venelannale Arina Rodionovale 6:2, 2:6, 5:7.

Uuendatud: 15:11 
Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.Riigikogu maratonistung, kus valmis enamus 1. juulil jõustuvatest seadustest.
1. juulist jõustub sadakond seadust

1. juulist jõustub Eestis 257 uut õigusakti, nende hulgas on 88 seadust ja 169 määrust, mis puudutavad mitmeid erinevaid valdkondi. 

"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast"Avatari" uusi osasid saab näha juba paari aasta pärast
"Avatar 2" tutvustab 3D-efekti, mis saavutatakse ilma spetsiaalsete prillideta

Režissöör James Cameron plaanib tuua filmi "Avatar 2" kinodesse tehnoloogiaga, mis võimaldab tekitada 3D-efekti ka ilma spetsiaalseid prille kandmata.

Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.Aktsiisitõusude mõjul käivad eestlased Lätist alkoholi ostmas. Õiguskantsler peab täiendavaid aktsiisitõuse põhiseadusevastaseks.
Riigikohus teeb otsuse alkoholiaktsiisi tõusu põhiseaduslikkuse kohta

Riigikohus teeb reedel otsuse õiguskantsler Ülle Madise taotluses alkoholiaktsiisi tõusu kehtetuks tunnistamiseks.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics