Fotod: Saksa välisminister andis ERR-ile intervjuu ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
20 pilti
Foto: Saksa välisminister Sigmar Gabriel andis ERR-ile intervjuu. Autor: Kairit Leibold /ERR
{{1488368720000 | amCalendar}}

Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel andis täna ERR-ile pikema intervjuu, mida saab neljapäeval näha ETV-s ja ETV+s ning kuulata Raadio 4-s.

Välisminister külastas Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja ning andis "Aktuaalse kaamera" uues stuudios intervjuu venekeelse "Aktuaalse kaamera" toimetajale Jevgenia Volohhonskajale. Intervjuus tuli peamiselt juttu Euroopa tulevikust ning Saksamaa rollist selles, aga ka Eesti ja Saksamaa kahepoolsetest suhetest ja koostööst.

Muu hulgas kõneles Gabriel intervjuus erikiiruselisest Euroopast.

"Erinevad kiirused on olemas. Mõningates Euroopa piirkondades on rahaliit, teine osa ei kuulu euroalasse. Osas Euroopas kehtib ühine Schengeni leping, teised sinna ei kuulu. Tegelikkuses on Euroopas erinevad käigud sisse lükatud. Tuleb vaadata, et kiirused ei läheks nii erinevaks, et osad enam järele ei jõua, maha jäävad ja Euroopa lõheneb. Seda ei tohi lasta juhtuda. Peame hoolitsema selle eest, et me kõik sõidame ühes suunas. Saksamaa omalt poolt pingutab, et nii jääks," rääkis ta.

Raadio 4 eetris kõlab intervjuu neljapäeval kell 12.10 saates "Üksikasjad", telekanal ETV+ näitab vestlust õhtul kell 20.30 ning ETV kell 21.40.

"Sõltumatu meedia on demokraatia elueliksiir. Suur tänu teile tehtud töö eest," kirjutas välisminister ERR-i uudistemaja külalisteraamatusse.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.