Fotod: Saksa välisminister andis ERR-ile intervjuu ({{commentsTotal}})

{{1488368720000 | amCalendar}}

Saksamaa välisminister Sigmar Gabriel andis täna ERR-ile pikema intervjuu, mida saab neljapäeval näha ETV-s ja ETV+s ning kuulata Raadio 4-s.

Välisminister külastas Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja ning andis "Aktuaalse kaamera" uues stuudios intervjuu venekeelse "Aktuaalse kaamera" toimetajale Jevgenia Volohhonskajale. Intervjuus tuli peamiselt juttu Euroopa tulevikust ning Saksamaa rollist selles, aga ka Eesti ja Saksamaa kahepoolsetest suhetest ja koostööst.

Muu hulgas kõneles Gabriel intervjuus erikiiruselisest Euroopast.

"Erinevad kiirused on olemas. Mõningates Euroopa piirkondades on rahaliit, teine osa ei kuulu euroalasse. Osas Euroopas kehtib ühine Schengeni leping, teised sinna ei kuulu. Tegelikkuses on Euroopas erinevad käigud sisse lükatud. Tuleb vaadata, et kiirused ei läheks nii erinevaks, et osad enam järele ei jõua, maha jäävad ja Euroopa lõheneb. Seda ei tohi lasta juhtuda. Peame hoolitsema selle eest, et me kõik sõidame ühes suunas. Saksamaa omalt poolt pingutab, et nii jääks," rääkis ta.

Raadio 4 eetris kõlab intervjuu neljapäeval kell 12.10 saates "Üksikasjad", telekanal ETV+ näitab vestlust õhtul kell 20.30 ning ETV kell 21.40.

"Sõltumatu meedia on demokraatia elueliksiir. Suur tänu teile tehtud töö eest," kirjutas välisminister ERR-i uudistemaja külalisteraamatusse.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema