Apellatsioonikohus: Breivikit ei kohelda vanglas "ebainimlikult" ({{commentsTotal}})

Üksikvangistuses viibivat Norra massimõrvarit Anders Behring Breivikit ei kohelda teistest vangidest eraldi hoidmisega "ebainimlikult", otsustas kolmapäeval Norra apellatsioonikohus.

Apellatsioonikohus tühistas Oslo ringkonnakohtu varasema otsuse.

"Breivikit pole koheldud viisil, mida võib pidada piinamiseks, ebainimlikuks või alavääristavaks," seisab apellatsioonikohus otsuses.

2011. aastal 77 inimest mõrvanud Breivik kannab karistust tugevdatud julgeolekuga vanglas. Eelmise aasta märtsis väitis Breivik, et tema üksikvangistus rikub Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni, ning kaebas Norra riigi kohtusse.

Eelmisel aastal jahmatas Oslo ringkonnakohus Norra üldsust ja Breiviki ohvrite omakseid otsusega, et massimõrvarit tõepoolest koheldakse vanglas "ebainimlikult" ja "alavääristavalt", millega rikutakse tema inimõigusi. Ühena põhjustest toodi välja Breiviki pikk üksikvangistus.

Oslo ringkonnakohtu sõnul rikuvad Breiviki kinnipidamistingimused Euroopa inimõiguskonventsiooni artiklit, mis keelab ebainimliku ja alandava kohtlemise.

Riigi sõnul hoitakse teda isolatsioonis julgeolekukaalutlustel.

Breiviki kongiks on 30-ruutmeetrine kolmest ruumist koosnev kompleks, kus tal lubatakse mängida videomänge ja vaadata telekat kahelt ekraanilt. Lisaks on tal arvuti, millel pole ligipääsu internetile, trenažöörid, raamatud ja ajalehed.

Allikas: AFP-BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.