Apellatsioonikohus: Breivikit ei kohelda vanglas "ebainimlikult" ({{commentsTotal}})

Üksikvangistuses viibivat Norra massimõrvarit Anders Behring Breivikit ei kohelda teistest vangidest eraldi hoidmisega "ebainimlikult", otsustas kolmapäeval Norra apellatsioonikohus.

Apellatsioonikohus tühistas Oslo ringkonnakohtu varasema otsuse.

"Breivikit pole koheldud viisil, mida võib pidada piinamiseks, ebainimlikuks või alavääristavaks," seisab apellatsioonikohus otsuses.

2011. aastal 77 inimest mõrvanud Breivik kannab karistust tugevdatud julgeolekuga vanglas. Eelmise aasta märtsis väitis Breivik, et tema üksikvangistus rikub Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni, ning kaebas Norra riigi kohtusse.

Eelmisel aastal jahmatas Oslo ringkonnakohus Norra üldsust ja Breiviki ohvrite omakseid otsusega, et massimõrvarit tõepoolest koheldakse vanglas "ebainimlikult" ja "alavääristavalt", millega rikutakse tema inimõigusi. Ühena põhjustest toodi välja Breiviki pikk üksikvangistus.

Oslo ringkonnakohtu sõnul rikuvad Breiviki kinnipidamistingimused Euroopa inimõiguskonventsiooni artiklit, mis keelab ebainimliku ja alandava kohtlemise.

Riigi sõnul hoitakse teda isolatsioonis julgeolekukaalutlustel.

Breiviki kongiks on 30-ruutmeetrine kolmest ruumist koosnev kompleks, kus tal lubatakse mängida videomänge ja vaadata telekat kahelt ekraanilt. Lisaks on tal arvuti, millel pole ligipääsu internetile, trenažöörid, raamatud ja ajalehed.

Allikas: AFP-BNS



Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema