Fillon ei loobu süüdistusest hoolimata kandideerimisest ({{commentsTotal}})

{{1488376548000 | amCalendar}}

Prantsusmaa konservatiivide presidendikandidaat François Fillon teatas, et ei loobu hoolimata ametlikust süüdistusest raha väärkasutamises riigipeaks pürgimisest.

Oma kampaania peakorteris korraldatud pressikonverentsil ütles Fillon, et tal tuleb 15. märtsil juurdluskohtunikule selgitusi jagada. Siis saab ta ka teada, missugused on uurimise järgmised sammud, vahendas Politico.

"Ma ei loobu, ma ei alistu, ma ei tõmbu tagasi," sõnas Fillon. "Mõned mu toetajad räägivad poliitilisest tapmisest. See on tõepoolest tapmine. Mitte ainult minu, vaid kogu presidendivalimiste tapmine".

Filloni sõnul on pretsedenditu, et kohtunik teeb sellise sammu keset presidendikampaaniat. Sellest hoolimata lubas ta ülekuulamisele kohale ilmuda.

Fillon võitis konservatiivide presidendikandidaadi koha mullu novembris. Jaanuaris avaldas aga nädalaleht Canard Enchaine süüdistuse, et Fillon kasutas riigi raha oma abikaasale ja lastele fiktiivse töö eest maksmiseks, ning tema populaarsus hakkas kahanema. Esialgu lubas kandidaat, et ametliku juurdluse algatamise korral ta valimisvõitlust ei jätka, hiljem aga teatas, et tegu on president François Hollande'i sotsialistide valitsuse korraldatud vandenõuga ning ta jätkab kandideerimist.

Presidendivalimiste esimene voor toimub 23. aprillil ning arvamusküsitlustes jääb Fillon alla nii Rahvusrinde liidrile Marine Le Penile kui ka sõltumatule kandidaadile Emmanuel Macronile.

Kaks rohkem hääli saanud kandidaati lähevad vastamisi 7. mail toimuvas teises valimisvoorus.

Juurdlusallikas: süüdistus esitatakse ka Filloni naisele

Prantsuse konservatiivide presidendikandidaadi François Filloni naisele esitatakse samuti süüdistus seoses ametikohaga parlamendiabina, mille abikaasa talle andis, kuid millel ta väidetavalt ei töötanud, ütles juurdlusele lähedane allikas kolmapäeval.

Fillon ise ütles kolmapäeval, et talle esitatakse süüdistus 15. märtsil, kuid ta ei loobu presidendiks kandideerimast.

Allikas ei öelnud, millal kutsutakse kohtu ette Penelope Fillon.

Hollande kaitseb Filloni juurdluse kohtunikke ja politseid

Prantsuse president François Hollande asus kolmapäeval kaitsma konservatiivide presidendikandidaadi François Filloni korruptsioonijuurdlusega seotud politseinikke ja kohtunikke, keda Fillon süüdistab protseduurireeglite rikkumises.

Hollande ütles Élysée palee avalduses, et Fillonil ei ole õigust politsei ja kohtunike tööd kahtluse alla seada ega "luua usaldamatuseõhkkonda, mis ei ole kooskõlas vastutustundlikkuse vaimuga", ja mis veelgi hullem, esitada kohtusüsteemile äärmiselt tõsiseid süüdistusi.

Hollande ütles, et kohut mõistetakse rahva nimel ja sellest ei saa keegi kõrvale hoida.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR/BNSMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.