Fillon ei loobu süüdistusest hoolimata kandideerimisest ({{commentsTotal}})

{{1488376548000 | amCalendar}}

Prantsusmaa konservatiivide presidendikandidaat François Fillon teatas, et ei loobu hoolimata ametlikust süüdistusest raha väärkasutamises riigipeaks pürgimisest.

Oma kampaania peakorteris korraldatud pressikonverentsil ütles Fillon, et tal tuleb 15. märtsil juurdluskohtunikule selgitusi jagada. Siis saab ta ka teada, missugused on uurimise järgmised sammud, vahendas Politico.

"Ma ei loobu, ma ei alistu, ma ei tõmbu tagasi," sõnas Fillon. "Mõned mu toetajad räägivad poliitilisest tapmisest. See on tõepoolest tapmine. Mitte ainult minu, vaid kogu presidendivalimiste tapmine".

Filloni sõnul on pretsedenditu, et kohtunik teeb sellise sammu keset presidendikampaaniat. Sellest hoolimata lubas ta ülekuulamisele kohale ilmuda.

Fillon võitis konservatiivide presidendikandidaadi koha mullu novembris. Jaanuaris avaldas aga nädalaleht Canard Enchaine süüdistuse, et Fillon kasutas riigi raha oma abikaasale ja lastele fiktiivse töö eest maksmiseks, ning tema populaarsus hakkas kahanema. Esialgu lubas kandidaat, et ametliku juurdluse algatamise korral ta valimisvõitlust ei jätka, hiljem aga teatas, et tegu on president François Hollande'i sotsialistide valitsuse korraldatud vandenõuga ning ta jätkab kandideerimist.

Presidendivalimiste esimene voor toimub 23. aprillil ning arvamusküsitlustes jääb Fillon alla nii Rahvusrinde liidrile Marine Le Penile kui ka sõltumatule kandidaadile Emmanuel Macronile.

Kaks rohkem hääli saanud kandidaati lähevad vastamisi 7. mail toimuvas teises valimisvoorus.

Juurdlusallikas: süüdistus esitatakse ka Filloni naisele

Prantsuse konservatiivide presidendikandidaadi François Filloni naisele esitatakse samuti süüdistus seoses ametikohaga parlamendiabina, mille abikaasa talle andis, kuid millel ta väidetavalt ei töötanud, ütles juurdlusele lähedane allikas kolmapäeval.

Fillon ise ütles kolmapäeval, et talle esitatakse süüdistus 15. märtsil, kuid ta ei loobu presidendiks kandideerimast.

Allikas ei öelnud, millal kutsutakse kohtu ette Penelope Fillon.

Hollande kaitseb Filloni juurdluse kohtunikke ja politseid

Prantsuse president François Hollande asus kolmapäeval kaitsma konservatiivide presidendikandidaadi François Filloni korruptsioonijuurdlusega seotud politseinikke ja kohtunikke, keda Fillon süüdistab protseduurireeglite rikkumises.

Hollande ütles Élysée palee avalduses, et Fillonil ei ole õigust politsei ja kohtunike tööd kahtluse alla seada ega "luua usaldamatuseõhkkonda, mis ei ole kooskõlas vastutustundlikkuse vaimuga", ja mis veelgi hullem, esitada kohtusüsteemile äärmiselt tõsiseid süüdistusi.

Hollande ütles, et kohut mõistetakse rahva nimel ja sellest ei saa keegi kõrvale hoida.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR/BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema