NATO lahingugrupp jõuab Eestisse aprilli teisel nädalal ({{commentsTotal}})

Suurbritannia juhitav NATO lahingugrupp jõuab peagi Eestisse - 1200 Briti ja Prantsuse sõdurit ning tehnika hakkavad järk-järgult saabuma märtsi keskel ning kogu koossesis on kohal aprilli teisel nädalal, ütles NATO Eesti kontingendi ülem, kolonel Giles R. Harris.

Praegu harjutavad Briti ja Prantsuse sõdurid Saksamaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nad toovad kaasa ka kaks tankirühma ehk veidi alla kümne tanki ja muud rasketehnikat.

Liitlased kuuluvad 1. jalaväebrigaadi koosseisu.

Küsimusele, kuivõrd on Tapal olemas tingimused rasketehnikaga harjutamiseks, vastas kolonel Harris, et kõigega saab hakkama.

"Me ei saa kõike korraga saavutada. Esimene ülesanne on osaleda sellel NATO missioonil Balti riikides, näidata allianssi valmisolekut. Väljaõppe üksikasjade viimistlemiseks on aega - see on selle liidu tugevus," rääkis kolonel.

"Harjutusväljaku laiendamine on meil niikuinii kavas ja sellega tehakse tööd. Kindlasti on üks meie ülesanne tagada liitlaste üksustele tingimused. Need on täna olemas, aga need lähevad kindlasti paremaks," kinnitas kaitseminister Margus Tsahkna.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.