NATO lahingugrupp jõuab Eestisse aprilli teisel nädalal ({{commentsTotal}})

Suurbritannia juhitav NATO lahingugrupp jõuab peagi Eestisse - 1200 Briti ja Prantsuse sõdurit ning tehnika hakkavad järk-järgult saabuma märtsi keskel ning kogu koossesis on kohal aprilli teisel nädalal, ütles NATO Eesti kontingendi ülem, kolonel Giles R. Harris.

Praegu harjutavad Briti ja Prantsuse sõdurid Saksamaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nad toovad kaasa ka kaks tankirühma ehk veidi alla kümne tanki ja muud rasketehnikat.

Liitlased kuuluvad 1. jalaväebrigaadi koosseisu.

Küsimusele, kuivõrd on Tapal olemas tingimused rasketehnikaga harjutamiseks, vastas kolonel Harris, et kõigega saab hakkama.

"Me ei saa kõike korraga saavutada. Esimene ülesanne on osaleda sellel NATO missioonil Balti riikides, näidata allianssi valmisolekut. Väljaõppe üksikasjade viimistlemiseks on aega - see on selle liidu tugevus," rääkis kolonel.

"Harjutusväljaku laiendamine on meil niikuinii kavas ja sellega tehakse tööd. Kindlasti on üks meie ülesanne tagada liitlaste üksustele tingimused. Need on täna olemas, aga need lähevad kindlasti paremaks," kinnitas kaitseminister Margus Tsahkna.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema