Palo tahab, et omavalitsuste üürimajade ehitusest riik pool kinni maksaks ({{commentsTotal}})

Ettevõtlusminister Urve Palo (SDE) viib homme valitsuse ette üürimajade rajamise kava, mis näeb ette, et kui omavalitsus soovib üürimaja ehitada, annab riik kuni pool selle maksumusest. Kava hõlmab ka Tallinnat ja Tartut, kuid Tartu linnapea Urmas Klaas ei pea riigi sekkumist vajalikuks.

Kava järgi saab iga omavalitsus 2019. aasta lõpuni taotleda nii uusehituseks kui ka renoveerimiseks toetust 2,5 miljonit euro ulatuses. Riigieelarvest haukab tänavu plaan 2,5 miljonit eurot, järgmisel ning ka ülejärgmisel aastal 25 miljonit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Omavalitsused panevad summale vähemalt teine sama palju juurde, sest toetusega saab katta kuni 50 protsenti ehituskuludest. Omavalitsus peab olema toetuse taotleja, hiljem ka omanik ning üüripinnad peavad hiljem olema renditurul 20 aastat.

"Kui me räägime piirkondadest, mis jäävad välja Tallinnast ja Tartust, siis igal juhul need korterid renditakse välja turuhinnaga," ütles Palo.

Palo kinnitusel ei jää omavalitsus korteritele peale maksma, vaid teenib oma investeeringu läbi renditulu tagasi.

"Need ei ole sotsiaalkorterid. Need on täitsa tavalised korterid mobiilsele tööjõule, kes käib tööl, teenib palka ja on valmis ka eluaseme eest maksma, kui neid ainult olemas oleks," selgitas minister.

Kava hõlmab ka Tallinnat ja Tartut, kuna Palo selgitusel nendes küll uusi kortermaju ehitatakse, kuid ainult müügiks, mitte üürile andmiseks. Tartu linnapea Urmas Klaas ei näe siiski sellisel toetusel mõtet.

"Tartu linnas ei ole üüriturul turutõrget ja siia ei ole tarvis riigil ja omavalitsusel sekkuda. Me oleme seda teemat ka linnavalitsuses ka koos ehitus- ja kinnisvaraettevõtjatega, koos ka kõrgkoolide, üliõpilaskondade esindajatega arutanud mõnda aega tagasi ja sarnasele seisukohale jõudnud," kommenteeris Klaas.

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi nõustub, et taolisel toetusel on suurem mõte Tallinnast eemal.

"Mina pigem ikkagi eeldaksin, et see võiks aidata muud Eestit kaasa. Tõsi, Tallinnas on elamispindade üürihinnad väga kõrged ja pigem Tallinnas mind huvitab, et kuidas ta siis hakkab konkureerima vabaturuga. Et millistes piirkondades mis tüüpi korterid," sõnas Vähi.

Tartu, Tallinn ja nn kuldne ring saavad toetust taotleda järgmisest aastast alates, muud omavalitsused aga juba tänavu.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema