Eksperdid ootavad valitsuselt maksudebati jätkumist ({{commentsTotal}})

Reedel täitub valitsusel sada ametis oldud päeva ning ekspertide hinnangul on seni enim tegeletud maksuteemadega, mille mõju alles selgub. Järgmistel kuudel oodatakse aga laialdasemat maksudebati jätkumist ning teistes valdkondades otsuste ärategemist. Opositsiooni hinnangul on valitsus esimeste kuude jooksul tegutsenud sihitult. 

Valitsuse ametisse astumisel seatud eesmärgid on jaotunud nelja suurema teema alla. Need puudutavad rahvaarvu suurendamist, ühiskondliku heaolu ja sidususe parandamist, majandusseisaku murdmist ning Eesti julgeoleku hoidmist ja tugevdamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need on pikema vinnaga asjad. Mulle tundub, et kui võtta oluline kaitseteema, siis on väga raske hinnata, mis sellega on võimalik teha, mida varasemad valitsused ei ole teinud ja mida on võimalik saja päevaga teha. Samamoodi ka majandusliku toimetuleku asju," arutles Praxise juhatuse esimees Tarmo Jüristo.

Kuigi Jüristo sõnul on peaministrierakonna puhul märgata, et valitsuses ei ole oldud kümme aastat, on esimeste kuude puhul olnud positiivne, et jätkatud on oluliste sotsiaalvaldkonna reformidega ning edasi on mindud ka halduseformiga.

Maksumuudatused tehti aga tema sõnul rapsides.

"Valitsuse poolt lubati fundamentaalset maksudebatti, mis natuke selle kätte ära suri, et need muudatused kiiresti ära tehti. Sellest ei ole praegu enam väga palju kuulda olnud. Loodame, et see ikkagi tuleb päevakorda. Ja kui see tuleb päevakorda, siis loodame, et ei jää selliseid kinniseid sahtleid, mida ei puudutata," sõnas Jüristo.

Reformierakonda kuuluv Maris Lauri ütles, et valitsuse tegevus on olnud sihitu ja lubatud on asju, mida hiljem muudetakse.

"Tervishoiuvaldkonnas, sotsiaalküsimuste osas ei tule neid lahendusi, mida ei tulnud ka eelmise valitsuse ajal. Samad ministrid ei suuda endiselt asju kokku panna. See teeb murelikuks. Teine on ärikeskkond. Maksukeskkonnaga antakse negatiivseid sõnumeid. Oleks oodanud, et lõpuks tulevad bürokraatia vähendamise sammud, millest on nii palju räägitud," kommenteeris Lauri.

Tehnikaülikooli professor Rainer Kattel ütles, et tuntavaim suunamuutus uue valitsuse puhul on selle sotsiaalsem nägu. Valitsuse edasise tegevuse puhul ootab Kattel seda, mis saab valitsuse investeeringuprogrammist.

"Selleks on lubatud võtta isegi riigilaenu. Ma arvan, et see on suurem ja põhimõttelisem tegevus, et milleks seda raha kasutatakse, kuidas kasutatakse. See, ma arvan, on tuleva aasta põhimõttelisemaid kohti," ütles Kattel.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema