Venemaale soovib tänavu õppima minna rekordarv inimesi ({{commentsTotal}})

Venemaa pakub sel aastal 80 Eestis elavale noorele võimalust minna õppima mõnda Venemaa ülikooli ning kokku kandideeris Venemaa ülikoolidesse tänavu rekordarv inimesi - 177. Venemaale tahetakse õppima minna sellepärast, et õppida eriala, mida Eestis ei õpetata, kuid ka sellepärast, et õppida emakeeles.

Jõhvi gümnaasiumi abiturient Anastasia Gavrina sai kolmapäeval teada, et on pääsenud 177 hulgast järgmisesse vooru. Lõpliku otsuse saab ta teada suvel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Gavrina soovib minna Venemaale õppima infotehnoloogia spetsialistiks. "Venemaal ma saan teadmisi emakeeles - see on ikkagi põhjus, miks ma lähen just Venemaale õppima," selgitas ta.

Kandideerijate seas on nii eesti emakeelega kui ka vene emakeelega noori - ühiseks nimetajaks on aga kõigi puhul suhteliselt kõrge keskmine hinne.

"Eestlasi ei ole nii palju. Tähelepanuväärne on see, et Eesti kooli lõpetanud eelistavad minna Venemaale õppima loomeerialasid, näiteks näitlemist, kunsti, graafikat disaini. See on huvitav," selgitas Venemaa Eesti saatkonna pressiatašee Denis Mosjukov.

Erialade valik üldiselt, sõltumata kandideerija emakeelest on lai. "Päris palju valitakse humanitaarerialasid, nende seas lingvistika ja üldse erialad, mis on seotud haridusvaldkonnaga. Viimastel aastatel on populaarsed ka tehnilised erialad, näiteks füüsika, keemia, geoloogia," ütles Mosjukov.

Haridusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar leiab, et ilmselt on põhjused Venemaa ülikooli kandideerimiseks individuaalsed, alates spetsiifilisest erialast lõpetades sooviga õppida emakeeles.

"Kas nende põhjused on sisulised, et näiteks kuskil Venemaal on mingi kõrgkool, mis pakub seda haridust, mida Eestis täpselt ei ole, või on see seikluse otsimine või on see kergema vastupanu teed minek. Arvan, et siin on üht, teist kui ka kolmandat," arvas ta.

Käosaar lisas, et endiselt on kõige populaarsemad riigid, kuhu eestlased suunduvad kõrgharidust omandama, Soome, Suurbritannia ja Saksamaa. Välismaal õppimine on tema sõnul loomulik tendents, oluline on aga, et need noored koju tagasi tuleks. Gavrina plaanib seda teha.

"Ma arvan, et ma tulen ikkagi tagasi, sest Eesti on mu kodumaa. Ma loodan, et Venemaal ma saan need teadmised ja kui ma tulen tagasi, siis hakkan neid teistega ka jagama," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema