Venemaale soovib tänavu õppima minna rekordarv inimesi ({{commentsTotal}})

Venemaa pakub sel aastal 80 Eestis elavale noorele võimalust minna õppima mõnda Venemaa ülikooli ning kokku kandideeris Venemaa ülikoolidesse tänavu rekordarv inimesi - 177. Venemaale tahetakse õppima minna sellepärast, et õppida eriala, mida Eestis ei õpetata, kuid ka sellepärast, et õppida emakeeles.

Jõhvi gümnaasiumi abiturient Anastasia Gavrina sai kolmapäeval teada, et on pääsenud 177 hulgast järgmisesse vooru. Lõpliku otsuse saab ta teada suvel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Gavrina soovib minna Venemaale õppima infotehnoloogia spetsialistiks. "Venemaal ma saan teadmisi emakeeles - see on ikkagi põhjus, miks ma lähen just Venemaale õppima," selgitas ta.

Kandideerijate seas on nii eesti emakeelega kui ka vene emakeelega noori - ühiseks nimetajaks on aga kõigi puhul suhteliselt kõrge keskmine hinne.

"Eestlasi ei ole nii palju. Tähelepanuväärne on see, et Eesti kooli lõpetanud eelistavad minna Venemaale õppima loomeerialasid, näiteks näitlemist, kunsti, graafikat disaini. See on huvitav," selgitas Venemaa Eesti saatkonna pressiatašee Denis Mosjukov.

Erialade valik üldiselt, sõltumata kandideerija emakeelest on lai. "Päris palju valitakse humanitaarerialasid, nende seas lingvistika ja üldse erialad, mis on seotud haridusvaldkonnaga. Viimastel aastatel on populaarsed ka tehnilised erialad, näiteks füüsika, keemia, geoloogia," ütles Mosjukov.

Haridusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar leiab, et ilmselt on põhjused Venemaa ülikooli kandideerimiseks individuaalsed, alates spetsiifilisest erialast lõpetades sooviga õppida emakeeles.

"Kas nende põhjused on sisulised, et näiteks kuskil Venemaal on mingi kõrgkool, mis pakub seda haridust, mida Eestis täpselt ei ole, või on see seikluse otsimine või on see kergema vastupanu teed minek. Arvan, et siin on üht, teist kui ka kolmandat," arvas ta.

Käosaar lisas, et endiselt on kõige populaarsemad riigid, kuhu eestlased suunduvad kõrgharidust omandama, Soome, Suurbritannia ja Saksamaa. Välismaal õppimine on tema sõnul loomulik tendents, oluline on aga, et need noored koju tagasi tuleks. Gavrina plaanib seda teha.

"Ma arvan, et ma tulen ikkagi tagasi, sest Eesti on mu kodumaa. Ma loodan, et Venemaal ma saan need teadmised ja kui ma tulen tagasi, siis hakkan neid teistega ka jagama," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.